Nowa Kia Magentis - premiera we Frankfurcie

Nowa Kia Magentis - premiera we Frankfurcie05.09.2005
Firma Kia Motors Corporation opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Magentisa, którego światowa premiera zaplanowana jest na 13 września, podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie ...

Firma Kia Motors Corporation opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Magentisa, którego światowa premiera zaplanowana jest na 13 września, podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Sedan ten zaprojektowany został w ośrodkach badawczo-rozwojowych Kii w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Korei.

Nowa Kia Magentis - premiera we Frankfurcie 1 Nowy Magentis zastąpi debiutującego w 2000 roku poprzednika. Rozstaw osi nowego Magentisa wynosić będzie 2,720mm. Znacznie dłuższy (4,735mm), szerszy (1,805mm) i wyższy (1,480mm) od swojego poprzednika, nowy Magentis będzie, jak przystało na auto należące do segmentu D, bardzo bogato wyposażony. Samochód otrzymał bardziej przestronną kabinę pasażerską i oferować będzie wyższy poziom komfortu oraz aktywnego i biernego bezpieczeństwa. W standardzie klienci znajdą systemy ABS, ESP, czujniki parkowania, aktywne zagłówki, poduszki powietrzne oraz kurtyny boczne.

Samochód trafi do sprzedaży wiosną 2006 roku. W Europie jednostki napędowe stanowić będą: silnik benzynowy V6 2.7 litra, 4-cylindrowy benzynowy o pojemności 2.0 litra oraz 2.0 litrowy diesel. W Ameryce Północnej i na pozostałych rynkach nowy Magentis dostępny będzie z dwoma silnikami benzynowymi o pojemności 2.4 i 2.7 litra.

Wprowadzając do sprzedaży nowego Magentisa firma Kia Motors Corporation kontynuuje największą w swojej historii ofensywę produktową. Nowe modele wprowadzone do sprzedaży przez ostatnie dwa lata potwierdzają zmianę wizerunku

Nowa Kia Magentis - premiera we Frankfurcie 2 firmy i bardzo duży wzrost jakości oferowanych przez nią samochodów. Nowy Magentis jest kolejnym etapem najszerszego programu rozwojowego w historii firmy. Dwa lata temu wprowadzone do sprzedaży w Polsce zostało nowe Sorento. W zeszłym roku w lipcu polscy klienci zobaczyli Picanto i Cerato. Całkowicie nowy Sportage wszedł do sprzedaży w lutym 2005 roku a zaledwie miesiąc temu wprowadzone zostało na polski rynek nowe Rio. Wszystkie wymienione samochody pod każdym względem przewyższają swoich poprzedników i z całą pewnością stanowią groźną konkurencję dla samochodów europejskich jak i japońskich.

Źródło: KIA