Kia Sportage najlepszym samochodem w swojej klasie

Kia Sportage najlepszym samochodem w swojej klasie05.12.2005
Sportage został nagrodzony przez Północno-zachodnie stowarzyszenie prasy motoryzacyjnej (Northwest Automotive Press Association - NWAPA) tytułem "Najlepszy w swojej klasie (wśród samochodów poniżej 25,000 $)" ...

Sportage został nagrodzony przez Północno-zachodnie stowarzyszenie prasy motoryzacyjnej (Northwest Automotive Press Association - NWAPA) tytułem "Najlepszy w swojej klasie (wśród samochodów poniżej 25,000 $)".

Kia Sportage najlepszym samochodem w swojej klasie 1 Tytuł ten został przyznany po przeprowadzeniu w Portland zawodów znanych jako "Festiwal Błota". Sportage konkurował z 21 innymi SUVami na torze oraz na lokalnych drogach i autostradach. 25 dziennikarzy z branży motoryzacyjnej uważnie sprawdzało osiągi, hamulce oraz przystosowanie wszystkich SUVów zarówno do jazdy po twardych nawierzchniach jak i poza nimi. Brane również pod uwagę były takie parametry jak wszechstronność oraz stosunek ceny do jakości. Nagroda za zwycięstwo Sportage wręczona została podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Seattle. W podsumowaniu jury przyznało, że Sportage jest unikalną kombinacją ceny, jakości, komfortu, osiągów i bezpieczeństwa w swoim segmencie i świetnym przykładem cech jakie są niezbędne w samochodzie należącym do tej klasy.

Tytuł "Najlepszy w swojej klasie" nie jest jedynym wyróżnieniem dla Sportage, który ostatnio okazał się również bezkonkurencyjny w przeprowadzonych w USA przez organizację J.D. Power and Associates badaniach studium APEAL.