Samochód koncepcyjny o nazwie Kia cee'd

Samochód koncepcyjny o nazwie Kia cee'd07.03.2006
Niemal na każdym salonie ten koreański producent prezentuje nowy prototyp. Teraz jest podobnie, bowiem podczas Salonu Samochodowego w Genewie koncern Kia prezentuje koncepcyjny model o nazwie cee'd ...

Od kilkunastu miesięcy Kia kontynuuje swoją ofensywę. Niemal na każdym salonie ten koreański producent prezentuje nowy prototyp. Teraz jest podobnie, bowiem podczas Salonu Samochodowego w Genewie koncern Kia prezentuje koncepcyjny model o nazwie cee'd.

Samochód koncepcyjny o nazwie Kia cee'd 1 Kia przygotowuje się do wprowadzenia na europejskie rynki pierwszego samochodu produkowanego na Starym Kontynencie i właśnie zapowiedzią tego auta jest kolejny koncepcyjny samochód.

Koncept cee'd jest w zamyśle następcą Cerato w wersji hatchback. Wersja produkcyjna tego pojazdu zostanie pokazana jesienią na salonie w Paryżu. cee’d został zaprojektowany w Europie i tu będzie produkowany – w grudniu tego roku pierwsze egzemplarze produkcyjnej jego wersji zjadą z linii montażowej słowackiej fabryki w Żylinie.

cee’d to pojazd należący do segmentu C. Stylistycznie samochód nawiązuje do obecnych już na polskim rynku pojazdów – Picanto i Sorento.

Koncept cee’d posłuży firmie Kia Motors do wysondowania opinii konsumentów na temat ich przyszłych oczekiwań motoryzacyjnych a zebrane doświadczenie i uwagi od potencjalnych klientów zaowocują w przyszłości nowymi rozwiązaniami w samochodach firmy Kia.

Źródło: Kia Motors