Wyścigowe KIA Picanto już czekają!

Wyścigowe KIA Picanto już czekają!19.01.2012
40 samochodów przeznaczonych do tegorocznych Mistrzostw Polski Kia Picanto już czeka na zawodników. Auta (wszystkie w kolorze białym), dotarły do Polski i są gotowe by rozpocząć swój sportowy żywot.

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto „Kia Lotos Race” ruszają w maju tego roku rundą na torze Eurospeedway Lausitz w Niemczech, gdzie będą towarzyszyć serii DTM. Cały sezon będzie składać się z sześciu podwójnych rund (dwa osobne wyścigi podczas każdej z nich), z czego dwie odbędą się na torze Poznań, a pozostałe na obiektach w Austrii, Słowacji i Czechach.

Kalendarz Kia Lotos Race
1. Eurospeedway Lausitz (Niemcy), 04-06.05.2012
2. Red Bull Ring (Austria), 18-20.05.2012
3. Tor Poznań (Polska), 29.06-01.07.2012V 4. Slovakiaring (Słowacja), 17-19.08.2012
5. Tor Poznań (Polska), 31.08-02.09.2012
6. Tor Brno (Czechy), 21-23.09.2012

Rozpoczęła się już rejestracja zawodników, którzy chcą wziąć udział w jedynym, markowym serialu wyścigowym w naszym kraju. Na stronie mistrzostw www.kialotosrace.pl są zamieszczone wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty. Chętni do startu w KLR muszą mieć aktualną licencję wyścigową (od B2C2 do BC), a zgłoszenia osób w wieku do 29 lat będą traktowane priorytetowo. Rejestracja uczestników potrwa do 29.02.2012 r. W dalszym terminie będą rozpatrywane wnioski starszych zawodników.

Wyścigowe KIA Picanto już czekają! 1 Kia Motors Polska przygotowała 40 aut modelu Picanto do udziału w tym cyklu. Są to wersje z benzynowym silnikiem 1.2 l o wyjściowej mocy 85 KM. Na potrzeby wyścigów samochody zostaną pozbawione wszelkich „zbędnych” elementów wyposażenia, uzbrojone w klatki bezpieczeństwa oraz systemy gaśnicze i ochronne przewidziane regulaminem wyścigów. Zmiany związane z ich wykorzystaniem w sporcie będą dotyczyły także jednostki sterującej silnika, układu wydechowego i dolotowego oraz zawieszenia, hamulców i opon. Samochód w wersji gotowej do startu kosztuje 39 900 zł.

Organizator mistrzostw, jakim jest Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil i przy współpracy z PZM, planuje co najmniej dwuletni cykl funkcjonowania serii. Po każdym sezonie jej zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski, a dla zawodników w czasie mistrzostw i po ich zakończeniu przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane wraz z partnerami mistrzostw, jakimi są Santander Consumer Bank, PZU oraz ATT. Mistrz Polski na podium m.in. otrzyma kluczyki do nowego Kia Picanto.

Celem organizacji mistrzostw, oprócz promocji marki, jest zachęcenie młodych ludzi do rozpoczęcia kariery w wyścigach samochodowych. Kia Lotos Race jest jedynym w Polsce projektem w sportach motorowych, jaki pozwala na wejście w świat samochodowych wyścigów przy rozsądnych kosztach. Rozpoczęcie prawdziwej rywalizacji na torze, w mocnej stawce identycznych samochodów jest doskonałym startem i nauką dla adeptów wyścigów samochodowych. Potwierdza to m.in. przykład Macieja Steinhofa, który obecnie święci triumfy w markowych pucharach u naszych zachodnich sąsiadów, a swoją karierę rozpoczął właśnie w organizowanym w latach 2006-2009 pucharze Picanto Kia Lotos Cup.

Wyścigowe KIA Picanto już czekają! 2 Pierwszym oficjalnym uczestnikiem tegorocznych mistrzostw jest naturalnie zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Kia Lotos Race 2011 - Grzegorz Kubat. 22-letni radomianin czeka teraz na odbiór swojej wyścigówki, która była główną nagrodą w tej imprezie.

Kia Lotos Race jest kontynuacją bardzo wysoko ocenianego i popularnego pucharu Kia Lotos Cup, rozgrywanego w latach 2006-2009. Ta markowa seria ożywiła scenę polskich wyścigów samochodowych i dała szansę wielu młodym zawodnikom na rozpoczęcie profesjonalnej przygody z tą dyscypliną. Przez pierwszą edycję pucharu Picanto przewinęli się m.in. późniejsi mistrzowie serii zagranicznych i krajowych - Maciej Steinhof, Kamil Raczkowski czy Łukasz Błaszkowski, oraz startujące w wyścigach i rajdach panie – Aleksandra Furgał, Klaudia Podkalicka i Magdalena Wilk. Wysoki poziom tamtej imprezy gwarantuje to, że ruszające w tym roku mistrzostwa Kia Picanto będą prezentować sobą profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich firm i osób związanych z organizacją Kia Lotos Race.

Źródło: KIA