Kia cee'd produkowany będzie na Słowacji

Kia cee'd produkowany będzie na Słowacji29.08.2006
Należący do segmentu C, mierzący 4.2 m długości i mający niezwykle duży rozstaw osi (2,650mm) Kia cee’d jest pierwszym samochodem koncernu Kia całkowicie zaprojektowanym i produkowanym w Europie ...

Wiadomo już jak będzie nazywać się najnowszy model Kia, którego pierwsze egzemplarze zjadą jeszcze w tym roku z taśmy montażowej fabryki na Słowacji. Koncern Kia Motors Corporation ogłosił, że nazwa ta brzmieć będzie Kia cee’d (czyt. siid), czyli identycznie jak zaprezentowany w marcu br. i cieszący się olbrzymim zainteresowaniem prototyp tego modelu. Światowa premiera seryjnego Kia cee’d odbędzie się podczas, wrześniowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Kia cee'd produkowany będzie na Słowacji 1 Należący do segmentu C, mierzący 4.2 m długości i mający niezwykle duży rozstaw osi (2,650mm) Kia cee’d jest pierwszym samochodem koncernu Kia całkowicie zaprojektowanym i produkowanym w Europie. cee’d dostępny będzie aż z czterema silnikami do wyboru: z benzynowymi o pojemności 1.4, 1.6 i 2.0 litra i całkowicie nową jednostką wysokoprężną o pojemności 1.6 litra. W grudniu 2006 roku z linii montażowych zjedzie 5-drzwiowy hatchback ale już w 2007 roku gama zostanie poszerzona o kombi (sierpień 2007) i 3-drzwiowego hatchbacka (grudzień 2007).

Skąd nazwa Kia cee’d? Jean Charles Lievens, Senior Vice President Kia Motors Europe wyjaśnia: "cee’d to krótka, dynamiczna, łatwa do zapamiętania przez wszystkich nazwa.

Kia cee'd produkowany będzie na Słowacji 2 Idealnie nadająca się na nasz najnowszy produkt. ‘CE’ bowiem to skrót od angielskiego European Community (wspólnota europejska), ‘ED" to nic innego jak European Design (europejski design, projekt). Staraliśmy się już w nazwie naszego najważniejszego samochodu podkreślić fakt, że Kia cee’d będzie pierwszym samochodem zaprojektowanym i produkowanym tylko i wyłącznie na Starym Kontynencie. Jestem przekonany, że cee’d spełni wszelkie oczekiwania europejskich klientów i samochód ten stanie się wkrótce bardzo groźnym konkurentem w segmencie C. Jeszcze tak mocnego przedstawiciela tego segmentu Kia w swojej historii nie miała".

Źródło: KIA Motors