Nowa Klasa G na MotoClassic Wrocław 2018

Nowa Klasa G na MotoClassic Wrocław 201827.08.2018
W dniach 18 - 19 sierpnia 2018 odbyła się kolejna edycja MotoClassic Wrocław - absolutnie unikatowego wydarzenia na motoryzacyjnej mapie Europy.

Ta wyjątkowa impreza organizowana w samym sercu Dolnego Śląska przyciąga miłośników aut bez względu na to czy są nimi pojazdy klasyczne, youngtimery czy najnowocześniejsze modele.

Podczas tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław zaprezentowano blisko pół tysiąca pojazdów. Tradycyjnie, można było podziwiać zarówno te najpiękniej i najlepiej odrestaurowane, których właściciele swoim ubiorem dodatkowo podkreślali ich nietuzinkowy charakter, jak również klasyki polskiej motoryzacji – Syreny, Warszawy czy Polonezy. Wśród eksponowanych samochodów pojawili się także przedstawiciele najnowszych rozwiązań motoryzacyjnych, którzy zaprezentowali swoje najciekawsze propozycje oraz najbardziej oczekiwane tegoroczne premiery. Nie mogło tam zabraknąć Grupy Wróbel i trójramiennej gwiazdy.

Czy można połączyć codzienność z nietuzinkowym stylem, elegancję ze sportowym pazurem, legendę z nowoczesnością, coś prostego z wielowymiarowym przeżyciem? Sprzeczne, a jednak tworzące całość.

Nowa Klasa G
Nowa Klasa G

Tak właśnie można podsumować tegoroczną ekspozycję przygotowywaną przez Grupę Wróbel – największego dealera marki Mercedes-Benz w Polsce, który po raz piąty uczestniczył w MotoClassic Wrocław.

Tym razem zaprezentowano flotę 18 wyjątkowych aut, stanowiących przegląd najnowszych produktów marki Mercedes-Benz, a wśród nich nowości roku 2018: CLS, Klasa A, C Coupe oraz prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, Klasa G.

W czerwcu tego roku odbyła się rynkowa premiera Nowej Klasy G - jednego z najważniejszych modeli w historii Mercedes-Benz. W środowisku off-roadu od blisko 40 lat ten legendarny model ma status ikony i określany jest jako wzorzec dla samochodów terenowych.

Głównym celem przy opracowywaniu najnowszej generacji „Gelendy” było zdefiniowanie nowej jakości prowadzenia na drogach każdego rodzaju. W terenie Nowa Klasa G spisuje się więc jeszcze lepiej od poprzedniczki, a na asfalcie jest od niej znacznie bardziej zwinna, dynamiczna i komfortowa. Należy również podkreślić, że to co najlepsze i najbardziej rozpoznawalne dla Klasy G pozostało w najnowszej propozycji tego modelu. A wciąż niepowtarzalny charakter i sylwetka wraz z wysokiej próby wykończeniem sprawiają, że Klasa G w niezwykle harmonijny sposób łączy terenowe zdolności z luksusem.

Nowa Klasa G
Nowa Klasa G

O wyjątkowości nowej „Gelendy” opowiedzieli prowadzący imprezę Krzysztof Ibisz i Joanna Zientarska oraz gość specjalny, który przyjechał na zaproszenie Grupy Wróbel – Mateusz Damięcki – miłośnik marki Mercedes-Benz i właściciel "beczki" z 1985 r., którą można na co dzień oglądać w salonie dealera przy ul. Granicznej we Wrocławiu. Aktor szczególnie emocjonalnie związany jest również z Klasą G, którą w 2009 r. odbył podróż na Syberię, przemierzając w dwa miesiące 25 tys. km. Po prezentacji na scenie głównej, wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć z bliska nową odsłonę „Gelendy” oraz wiele innych nowości marki Mercedes-Benz na stanowisku Grupy Wróbel. Niespodzianką była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Mateuszem Damięckim.

Podczas tego cudownie letniego weekendu można było naprawdę szybko przenieść się w inną rzeczywistość i odbyć niezwykle przyjemny spacer śladami motoryzacji, w pięknej scenerii kompleksu zamkowo-parkowego Zamek Topacz.

Źródło: Mirosław Wróbel Sp. z o.o.