Pierwsze szkice Mercedesa C-Class coupe

Pierwsze szkice Mercedesa C-Class coupe13.06.2007
Przedstawione obok zdjęcie wygenerowane komputerowo przedstawia prawdopodobny wygląd Mercedesa klasy C w wersji coupe. Wersja coupe wejdzie do sprzedaży dopiero pod koniec roku 2008 ...

Przedstawione obok zdjęcie wygenerowane komputerowo przedstawia prawdopodobny wygląd Mercedesa klasy C w wersji coupe. Wersja coupe wejdzie do sprzedaży dopiero pod koniec roku 2008. Tymczasem, wersja sedan zdążyła już zyskać uznanie w świecie motoryzacji. Po raz pierwszy w tej klasie zastosowano odmienną stylistykę nadwozia w zależności od wersji wyposażeniowej.

I tak podstawowy Classic i Elegance otrzymały klasyczną osłonę chłodnicy, natomiast sportowo nastawioną Avantgarde wyróżnia inny grill z dużym logo marki pośrodku, przypominający wyglądem ten znany z luksusowego coupe klasy CL. Pojemność bagażnika nowej C klasy wynosi 475 litrów i jest o 20 litrów większa niż u poprzednika. W wersji 350 będzie dostępna automatyczna i manualna skrzynia 7G-Tronic. W wersji C 63 AMG pod maska zobaczymy prawdziwe monstrum – silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 450 KM!

Źródło: What Car?, Informacja Moto Target