Światowy debiut Mercedesa SLR McLaren Roadster

Światowy debiut Mercedesa SLR McLaren Roadster28.06.2007
Na festiwalu prędkości w Goodwood w Anglii (Festival of Speed), zgromadzeni widzowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć pierwszy seryjny egzemplarz pięknego Mercedesa SLR McLaren Roadster ...

Mimo typowo brytyjskiej pogody, samochód przyciągnął ogromną rzeszę zainteresowanych, którzy podziwiali supersportowy "bolid" w akcji na torze.

Światowy debiut Mercedesa SLR McLaren Roadster 1 SLR Roadster zawdzięcza swój wyjątkowy styl składanemu dachowi materiałowemu, który dostępny jest w trzech różnych kolorach. Specjalna konstrukcja nadwozia i samego dachu umożliwia jazdę z prędkością aż 332 km/h. Co więcej, po rozłożeniu dachu we wnętrzu kabiny pasażerskiej panuje wyjątkowa cisza, nawet powyżej 200 km/h!

Co ciekawe, dach nie otwiera się w pełni automatycznie. Najpierw należy odblokować zaczepy, następnie unieść lekko dach po czym następuje automatyczne złożenie go do bagażnika.

Dwuosobowy roadster jest wyposażony w sportowe zawieszenie, w którego skład wchodzą ceramiczne tarcze hamulcowe. Pod maską umieszczono 626 konny silnik V8 z kompresorem, który produkuje aż 780 Nm momentu obrotowego. Jednostkę napędową połączono z 5-biegową przekładnią automatyczną AMG Speedshift R. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy.

Światowy debiut Mercedesa SLR McLaren Roadster 2 W wyposażeniu standardowym ekskluzywnego SLR Roadster znajdą się:
- skórzane fotele kubełkowe,
- dwustrefowa klimatyzacja automatyczna,
- system audio BOSE,
- wielofunkcyjna kierownica sportowa z przełącznikami do zmiany przełożeń,
- system nawigacji satelitarnej.

Źródło: Newspress, Mercedes, fot. Mercedes, informacja Moto Target