Nowy wymiar Mercedesa klasy C

Nowy wymiar Mercedesa klasy C27.11.2007
Niemiecka firma tuningowa Carlsson Autotechnik z myślą o zbliżających się targach tuningowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Essen, przygotowała własną wersję Mercedesa-Benz klasy C o nazwie Carlsson Dimension.

Program tuningowy objął wersje C220 CDI i C320 CDI oraz wersję C350 z silnikiem benzynowym. Ten ostatni podrasowano tak, że jego nowa moc wynosi 295 KM, co pozwala rozpędzać pojazd od 0 do100 km/h w mniej niż 6 sekund.

Nowy wymiar Mercedesa klasy C 1Prędkość maksymalna w tym przypadku wynosi 270 km/h. Wersja C320 otrzymała silnik o mocy zwiększonej do 269 KM.

Obowiązkowym elementem tuningu była oczywiście wymiana układu wydechowego. Dimension może się pochwalić owalnym końcówkami rur wydechowych i sportowym filtrem powietrza, a także 19-calowymi felgami z lekkich stopów i oponami Dunlop SP Sport oraz sportowymi elementami w zawieszeniu.

Aerodynamikę pojazdu poprawiono za pomocą fartuchów i tylnego spojlera. We wnętrzu na pasażerów czekają fotele obite skórą lub alcantarą i wykończenia kabiny wykonane w drewnie.

Źródło: Carlsson Autotechnik