Czy chciałbyś zostać kierowcą Formuły 1?

Czy chciałbyś zostać kierowcą Formuły 1?22.05.2009
Marzyłeś o tym, by stanąć do walki z Lewisem Hamiltonem, obecnym Mistrzem Świata Kierowców Formuły 1? Teraz masz okazję. Mobil 1 i Vodafone McLaren Mercedes stworzyli interaktywną grę internetową, która pozwala sprawdzić umiejętności kandydata na kierowcę Formuły 1.

Gra w polskiej wersji językowej jest dostępna pod adresem www.willyoubethe1.com i składa się z czterech zadań, które są prawdziwym sprawdzianem dla każdego, kto uważa, że może dorównać talentowi Lewisa Hamiltona.

Zwycięzca – najlepszy gracz światowego rankingu – na zakończenie tegorocznego sezonu wyścigów Formuły 1 otrzyma trofeum z próbką oleju z bolidu Vodafone McLaren Mercedes MP4-23, którym Lewis Hamilton zdobył mistrzowski tytuł. Olej ten chronił i chłodził silnik, pracując w temperaturze do 300 stopni Celsjusza oraz był narażony na siły 8500 większe od grawitacji. Dodatkowo najlepszy gracz z Polski wyjedzie na Grand Prix Niemiec Formuły 1, a pięć osób z najlepszymi wynikami otrzyma nagrody z kolekcji LIFE STYLE McLaren.

Wspomniane cztery zadania w grze „Czy chcesz zostać Numerem 1?” to wachlarz umiejętności potrzebnych do startu w prawdziwym wyścigu Grand Prix:
- Wiedza techniczna – test znajomości silnika Mercedes-Benz. - Pamięć – umiejętność rozpoznawania torów wyścigowych. - Szybkość reakcji – start bolidem w momencie zmiany świateł na zielone. - Jazda na torze – gracze kierują bolidem Vodafone McLaren Mercedes MP4-24 na super torze Lewisa Hamiltona, który składa się z ulubionych zakrętów kierowcy, zebranych z różnych torów z całego świata.

Po wykonaniu zadań, uczestnik poznaje swój wynik oraz miejsce w światowym rankingu lub z podziałem na regiony i grupy.

Gra „Czy chcesz zostać Numerem 1?” jest dostępna na stronach Mobil 1 na całym świecie. Co więcej, można będzie ją dodać do Facebooka poprzez pobranie specjalnej aplikacji, pozwalającej w prosty sposób rywalizować ze znajomymi oraz poznać swoją pozycję w rankingu.

Lewis Hamilton zaprasza do rywalizacji:


Źródło: ExxonMobil Poland