Adaptacyjne światła stop w Vito i Viano

Adaptacyjne światła stop w Vito i Viano29.05.2009
Od teraz każdy nowo zamawiany samochód Mercedes-Benz Vito lub Viano będzie dostarczany z nową funkcją bezpieczeństwa. Adaptacyjne światła stop, które zwiększają bezpieczeństwo w ruchu drogowym, znajdują się ...

..w standardowym wyposażeniu tych modeli, więc nie są za nie pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Ulepszone działanie sygnalizacyjne dla uczestników ruchu jadących z tyłu
Podczas hamowania awaryjnego przy prędkości pojazdu powyżej 50km/h, gdy układ hamulcowy osiągnie 75 % ciśnienia maksymalnego, elektroniczny program stabilizacji jazdy ESP® aktywuje nową funkcję bezpieczeństwa „adaptacyjne światła stop“. Światła stop migają przy tym z częstotliwością 3 Hz, zamiast świecić się stale. Jeśli sytuacja awaryjna już nie występuje i pedał hamulca jest tylko przytrzymywany przez kierowcę lub zostanie lekko zwolniony, układ ESP® wyłącza „adaptacyjne światła stop“ i światła hamulcowe świecą się tradycyjnie bez przerwy. Miganie świateł stop powoduje zwiększenie uwagi u uczestników ruchu jadących z tyłu.

Automatyczna aktywacja świateł awaryjnych
Jeśli funkcja „adaptacyjne światła stop“ zostanie włączona przy prędkości powyżej 70km/h i pozostanie aktywna do momentu zatrzymania pojazdu, w momencie zatrzymania pojazdu włączają się automatycznie światła awaryjne. Światła awaryjne można wyłączyć w każdej chwili ręcznie. Jeśli Mercedes-Benz Vito lub Viano zacznie poruszać się następnie ponownie z prędkością powyżej 10 km/h, jak to ma często miejsce w zwartym ruchu w kolumnie, światła awaryjne są ponownie automatycznie wyłączane przez układ.

Źródło: Mercedes-Benz