Milionowy Mercedes-Benz w Brazylii

Milionowy Mercedes-Benz w Brazylii04.08.2009
Mercedes-Benz do Brasil sprzedał milion samochodów ciężarowych Mercedes-Benz od czasu rozpoczęcia produkcji w 1956 roku. Ten wyjątkowy rekord został uświetniony wprowadzeniem na rynek limitowanej jubileuszowej serii Mercedes-Benz Axor 2544.

"Ten historyczny kamień milowy – milion sprzedanych ciężarówek – jest osiągnięciem wyróżniającym nas zdecydowanie spośród wszystkich krajowych producentów samochodów ciężarowych. Imponująca wielkość sprzedaży odzwierciedla zaufanie klientów do marki Mercedes-Benz, do jej jakości oraz do ekonomiczności eksploatacji naszych pojazdów" – mówi Philipp Schiemer, wiceprezes do spraw marketingu i sprzedaży w Mercedes-Benz do Brasil.

Mercedes-Benz do Brasil uczcił wyjątkowy w całej branży sukces handlowy prezentacją specjalnej edycji modelu Axor 2544. Seria jubileuszowa obejmuje 50 ciężarówek klasy ciężkiej, wyróżniających się dużym komfortem kierowcy i wyposażonych w wysokiej jakości rozwiązania techniczne. Pojazdy te charakteryzują się zredukowanym zużyciem paliwa oraz podzespołami o wysokiej jakości, właściwej marce Mercedes-Benz.

Do pojazdów edycji specjalnej zastosowano grafitowy lakier metalizowany oraz wyjątkowy design kabiny kierowcy. Przyjemną temperaturę we wnętrzu przestronnej kabiny z leżanką gwarantuje układ klimatyzacji, a dodatkowy komfort pracy zapewnia pneumatyczny fotel kierowcy oraz tablica rozdzielcza z przejrzyście rozmieszczonymi i łatwymi w obsłudze przyrządami, obejmującymi m. in. komputer pokładowy informujący o zużyciu paliwa oraz o terminach przeglądów technicznych.

Jubileuszowa edycja Axora również od strony technologicznej jest wyjątkowa: hamulec silnikowy "Top Brake", hamulce tarczowe na osi przedniej i tylnej, ABS, tempomat i reflektory przeciwmgielne zapewniają większą wydajność pracy oraz większe bezpieczeństwo – zarówno dla kierowcy, jak i dla samochodu i przewożonego ładunku. Dwa wykonane z tworzywa sztucznego zbiorniki paliwa o pojemności 500 i 130 litrów optymalnie dostosowują model Mercedes-Benz Axor 2544 do pokonywania dalekich tras. Dzięki temu ciężarówka znakomicie nadaje się do transportu produktów mrożonych, chemicznych, paliw oraz wielu innych rodzajów eksploatacji.

Najbardziej popularnymi ciężkimi modelami z trójramienną gwiazdą na masce w Brazylii są Mercedes-Benz Axor i Mercedes-Benz Accelo. Axor jest najczęściej sprzedawaną ciężarówką "linha premium", do której zaliczane są lekkie typoszeregi ciężarowe Accelo i Atego oraz ciężkie – Axor i Actros. Oprócz tego Mercedes-Benz Brazylia produkuje i sprzedaje również pojazdy "linha tradicional" - tradycyjne ciężarówki z silnikiem przed kabiną. W pierwszym półroczu 2009 Mercedes-Benz osiągnął na brazylijskim rynku pojazdów ciężarowych udziały rynkowe wynoszące 28,5 %.

Pojazdy użytkowe Mercedes-Benz mają w Brazylii długą tradycję i od ponad 50 lat utrzymują silną pozycję na rynku. W 1956 roku Mercedes-Benz jako pierwsze przedsiębiorstwo uruchomiło w Brazylii produkcję samochodów ciężarowych. Należąca do Daimler Trucks fabryka jest obecnie największym producentem pojazdów użytkowych w Ameryce Łacińskiej i jako jedyna w całej branży produkuje całe pojazdy oraz podzespoły, jak silniki, skrzynie biegów lub mosty napędowe - wszystko w jednej lokalizacji. Fabryka Mercedes-Benz do Brasil znajduje się w São Bernardo do Campo pod São Paulo i zajmuje się produkcją, montażem i dystrybucją podzespołów i pojazdów koncernu Daimler AG. W pierwszym półroczu 2009 Mercedes-Benz Brazylia był liderem sprzedaży w segmencie ciężkich samochodów ciężarowych.

Źródło: Mercedes-Benz