Mercedesy GLK i ML dostępne także z kratką

Mercedesy GLK i ML dostępne także z kratką07.09.2009
Offroadery GLK i ML trafiają do puli samochodów umożliwiających pełne odliczenie VAT. Tym samym Mercedes-Benz posiada największą ofertę samochodów z kratką w segmencie premium. Udział sprzedaży modeli z homologacją ciężarową ...

...wynosi w przypadku niektórych modeli do 80%. 3 wersje silnikowe Mercedesa GLK i 5 wersji Klasy ML umożliwiają obecnie przy zakupie oraz eksploatacji, przy okazji tankowania paliwa, na oszczędności na podatku VAT. Dopłata do homologacji ciężarowej wynosi 3.000 zł netto.

„W niektórych naszych modelach sprzedaż samochodów z homologacją ciężarową, umożliwiającą odliczenie podatku VAT, stanowi nawet 80%”, mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

W pierwszym półroczu 2009 r. homologację ciężarową otrzymało 6 innych modeli Mercedes-Benz. Tak więc oprócz już wymienionych pełne odliczenie podatku VAT umożliwiają Klasy A, B, C kombi, R, G i GL w wersjach cztero- i pięcioosobowych. Tym samym Mercedes-Benz, z ośmioma modelami, posiada najbogatszą ofertę samochodów osobowych z kratką w segmencie premium.

Źródło: Mercedes-Benz