Mercedes-Benz bije rekord sprzedaży

Mercedes-Benz bije rekord sprzedaży08.01.2010
Po raz pierwszy w historii Polacy kupili w jednym roku ponad 5.000 nowych samochodów jednej marki premium. Mercedes-Benz z wynikiem 5.019 sprzedanych egzemplarzy osiągnął w stosunku do 2008 r. wzrost o 16%. Marka ze Stuttgartu była także ...

..najpopularniejszą spośród konkurencyjnych marek w grudniu, kiedy to do klientów trafiło 560 samochodów.

"Bardzo się cieszę, że już tylu Polaków może jeździć nowym Mercedesem. Dziękujemy naszym Klientom za okazane nam zaufanie. Pięć tysięcy samochodów było do tej pory wynikiem nieosiągalnym dla marki premium. Dla co raz większej liczby Polaków Mercedes oznacza jednak już nie tylko prestiż, ale także bezpieczeństwo, komfort i stabilność. Klienci dostrzegają, że Mercedes z najlepszą siecią dealerską w kraju jest dla nich partnerem godnym zaufania. Na sukces Mercedesa złożyły się zarówno wyniki sprzedaży do klientów indywidualnych, jak i do firm, w tym rekordowe kontrakty na 100 Klas C do firmy OBI i 50 do Europcar w ramach programu Mercedes-Benz BusinessCars. Nasz wynik jest tym cenniejszy, że osiągnęliśmy go tylko dzięki sprzedaży aut fabrycznie nowych, a nie takich, które były już odnotowane w statystykach sprzedaży w innych krajach. Dodatkowo niemal wszystkie samochody pozostały w Polsce" - mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

Najpopularniejszym modelem z gwiazdą na masce okazała się być Klasa C. W sumie do klientów trafiło 1222 egzemplarze różnych wersji nadwoziowych. W czołówce sprzedaży znalazły się również Klasa B (816 szt.), A (685 szt.) oraz E (682 egzemplarze modeli limuzyna, kombi i coupe). Wyjątkowym powodzeniem cieszył się także offroader GLK, którego wybrało 500 klientów i który nieznacznie wyprzedził pod kątem wielkości sprzedaży większego "brata" o ugruntowanej pozycji na rynku - Klasę M (483 szt.).

W segmencie luksusowym niepodzielnie króluje Klasa S, której odmiany limuzyna i coupe wybrało 266 klientów. Odświeżona w 2009 r. Klasa S pozostaje tym samym zdecydowanym liderem w swoim segmencie.

Wartym odnotowania jest zakup dwóch modeli SLR McLaren 722 Roadster. Jeden z nich jest egzemplarzem z ostatnim numerem fabrycznym.

Źródło: Mercedes-Benz