Pakiet stylistyczny Lorinsera do Mercedesa klasy E

Pakiet stylistyczny Lorinsera do Mercedesa klasy E21.01.2010
Niemiecki tuner zaprezentował swój najnowszy pakiet stylistyczny do Mercedesa klasy E w wersji Coupe. Przedstawiony pakiet różni się nieco od tego, który można było obejrzeć na szkicach przedstawionych przez Lorinsera w kwietniu 2009 roku.

Wśród tych różnic warto wspomnieć o górnym wlocie powietrza przedzielonym wyłącznie jedną poprzeczką, zamiast dwiema czy też jednobarwnej, dolnej części przedniego zderzaka. Zmianie uległy również boczne fartuchy i zaokrąglone boczne lusterka. Nowością jest dodatkowy tylny spoiler znajdujący się nad tylną szybą. Dodatkowo w tylnym zderzaku jest dyfuzor, a zamiast okrągłych są prostokątne wycięcia na cztery rury wydechowe.

Resztę pakietu stanowią m.in. światła do jazdy dziennej LED, a także 20-calowe, jednoczęściowe felgi aluminiowe. Zastosowanie zmodyfikowanego zawieszenia z regulacją wysokości pozwala obniżyć auto o 30 mm. Z kolei wewnątrz samochodu znajdziemy aluminiowe nakładki na pedały i wykończone skórą dywaniki podłogowe.

Inżynierowie Lorinsera pracują także nad przygotowaniem pakietu zwiększającego osiągi jednostki napędowej. Póki co, sam pakiet stylistyczny będzie dostępny już w najbliższym czasie.

Źródło: World Car Fans, fot. Lorinser, informacja Moto Target