Mercedes-Benz Klasy E ulubionym samochodem Niemców

Mercedes-Benz Klasy E ulubionym samochodem Niemców25.01.2010
Mercedes Klasy E z wyraźną przewagą wygrał największy niemiecki konkurs na ulubiony samochód. Za to osiągnięcie automobilklub ADAC wyróżnił ulubieńca publiczności pożądanym wyróżnieniem - "Żółtym Aniołem 2010".

Nazwa wyróżnienia nawiązuje do pracowników pogotowia drogowego ADAC, poruszających się w pomalowanych na charakterystyczny kolor samochodach i spieszących z przyjazną pomocą. "Żółty Anioł" dla Klasy E został wręczony w obecności prezydenta Niemiec, Horsta Köhlera, oraz gości ze sfer gospodarczych i politycznych w monachijskim kościele Allerheiligen-Hofkirche.

"Żółty Anioł" – wyróżnienie za osiągnięcia, uchodzące za Oscara przemysłu motoryzacyjnego – zostało przyznane przez ADAC już po raz szósty. Konsumenci cenią ten znak jakości, traktując go jako cenną wskazówkę, gdyż przy podejmowaniu decyzji o kupnie obok designu i wizerunku marki istotną rolę odgrywają takie kryteria, jak relacja cena-korzyści, funkcjonalność, ekonomiczność, bezpieczeństwo i ekologia.

O nagrodę walczyło 47 samochodów, które zadebiutowały na rynku w 2009 roku. Możliwość oddania głosu w największym niemieckim konkursie motoryzacyjnym miało około 19 milionów czytelników czasopisma "ADAC Motorwelt" oraz wszyscy odwiedzający witrynę internetową automobilklubu oraz salon samochodowy IAA 2009 we Frankurcie. Pierwsze miejsce w wyborach ulubionego samochodu Niemiec zdobył z wyraźną przewagą Mercedes-Benz Klasy E, a osiągnięcie zostało uhonorowane przez największy europejski automobilklub przyznaniem "Żółtego Anioła 2010". Uzupełnieniem sukcesu Mercedes-Benz było zdobycie drugiego miejsca w kategorii "Ulubiona marka".

Źródło: Mercedes-Benz