SLS AMG gwiazdą na Mercedes-Benz Fashion Week

SLS AMG gwiazdą na Mercedes-Benz Fashion Week28.01.2010
Za sprawą Berlin Fashion Week 2010 stolica Niemiec stała się na trzy dni (20-23 stycznia ) międzynarodową metropolią mody. Miłośnicy mody, projektanci, przedsiębiorcy i przedstawiciele mediów gromadzili się na pokazach mody ...

...oraz dyskutowali w kuluarach. Tematem Tygodnia Mody były powiązania stylu, technologi oraz ostatnich trendów. "Siła wizji" z Mercedesem SLS AMG to hasło tegorocznych pokazów.

Mercedes-Benz i moda mają wiele wspólnego: są kreowane przez ludzi z pasją tworzenia jedynych w swoim rodzaju dzieł sztuki.

SLS AMG gwiazdą na Mercedes-Benz Fashion Week 1Piękno Mercedesa wynika z połączenia innowacji technicznych z ponadczasowym eleganckim stylem i niezawodnością. Tak więc obecność Mercedes-Benz na międzynarodowych imprezach mody nikogo nie dziwi.

Nick Knight, wybitny brytyjski fotograf odpowiedzialny m.in. za kampanie wizualną SLS AMG, wyjaśnił, iż oprawa wizualna Berlin Mercedes-Benz Fashion Week sprawia, że ludzie myśląc o samochodzie mają poczucie, iż właśnie nadeszła przyszłość.

Mercedes-Benz uświetnił uroczyste rozdania nagród "Die Goldene Kamera" (Złote Kamery - odpowiednik polskich Telekamer) , przyznawanych przez magazyn "Hoerzu". Designerzy mogli zaprezentować swoje umiejętności projektując opakowania dla nagród. Podczas gali Mercedes-Benz zaprezentował specjalnie rozbudowany pakiet "designo" czyli możliwość szycia samochodu "na miarę" (wnętrze i zewnętrzne elementy auta). W celach wizualizacji powstało sześć modeli SLS AMG w skali 1:24, które poruszały się po torze wyścigowym zrobionym z najnowszej kolekcji skóry pakietu "designo".

Mercedes-Benz wraz z topowymi markami po raz kolejny udowodnił, że motoryzacja i moda mają wiele wspólnego. Siła wizji zaprezentowana przez młodych projektantów doskonale harmonizowała z ponadczasową elegancją samochodów z pod znaku gwiazdy.

Źródło: Mercedes-Benz