Mercedes SLS na wodzie?

Mercedes SLS na wodzie?19.02.2010
SLS ze swoimi podnoszonymi drzwiami, może kojarzyć się z pojazdem latającym. Okazuje się, że może mieć też coś wspólnego z pojazdami wodnymi. Cigarette Racing to firma produkująca łodzie motorowe, które krótko można nazwać wodnymi pociskami.

Skip Braver prezes tej amerykańskiej manufaktury, poszukiwał inspiracji dla specjalnego modelu, który uczciłby 40-lecie firmy. Jako wieloletni fan i klient AMG, postanowił zbudować łódź, inspirowaną jej najnowszym dzieckiem, modelem SLS. Braver na Miami International Boat Show, zarzekał się, że to nie jest zwyczajna łódź Cigarette z doklejonym logotypem AMG. „Ta łódź naprawdę została zainspirowana tym, co czyni z AMG godnego reprezentanta sportowej marki Mercedesa. AMG ucieleśnia perfekcję”- skomentował Braver.

Trzecią znaną firmą, która bierze udział w tym projekcie jest Mercury, który dostarczył 4 zaworowe, podwójnie doładowane silniki QC4V o mocy 1350KM. Niezwykle skomplikowana jednostka, ma z założenia nie komplikować życia użytkownika. Zarówno w kwestii rozwijania mocy i jej dostępności jak i też w sposobie jej użytkowania. Liczbę koniecznych serwisów technicznych obniżono o 2/3 w porównaniu do wszystkich dotychczasowych produktów tego typu. Oczywiście w przypadku takich łodzi, osiągi to nie wszystko. Do pomalowania nowych Cigarette użyto specjalnej farby o wysokim połysku, takiej samej jaką maluje się SLS-a. Na pokładzie znajdziemy też dużo luksusowych materiałów i zaawansowaną technologię, która pomoże okiełznać tę wodną rakietę.

Wszystko wskazuje na to, że właściciela AMG SLS będą teraz mogli przenieść swoje uwielbienie do luksusu i wysokich osiągów z drogi na wodę.

Źródło: cigaretteracing.com, informacja: MotoTarget