Mercedes chciał kontroli nad McLarenem

Mercedes chciał kontroli nad McLarenem19.04.2010
W momencie przejęcia ekipy Brawn GP przez Mercedesa, znacznie oziębiły się stosunki marki z jej wieloletnim partnerem, czyli zespołem McLarena. McLaren w ostatnim czasie odkupił dużą część z czterdziestu procent udziałów, jakie posiadał w teamie Mercedesa.

Ron Dennis w wywiadzie dla gazety Arabian Business potwierdził informacje, które krążą w świecie F1 od wielu lat. Sugerowano mianowicie, że Mercedes chciał przejąć całkowitą kontrolę nad McLarenem oraz że to właśnie McLaren wystąpił z inicjatywą przerwania współpracy.

Prezes grupy McLaren Ron Dennis zaznaczył, iż przejęcie zespołu Brawn GP przez Mercedesa i McLarena było jak najbardziej korzystne. Dennis powiedział: „To my zainicjowaliśmy rozstanie, chcieliśmy być niezależni. Co do Brawn GP, nie nazwałbym tego przyjacielską umową, ale była to sytuacja korzystna dla obu stron. Dostali dokładnie to czego chcieli - Grand Prix, które całkowicie przejęli – a my mieliśmy zapewnione dostawy silników i możliwość promocji naszego produktu, aby budować markę McLaren. Im więcej chcieli kontroli, tym mniej chcieliśmy im jej dać. Powody były oczywiste… wpływ ich kontroli nie jest zawsze produktywny”.

Źródło: Moto Target