Wnętrze zaprojektowane przez Mercedesa?

Wnętrze zaprojektowane przez Mercedesa?06.05.2010
Mercedes Benz stworzył nowy oddział firmy, który zajmie się projektowaniem nowoczesnych i luksusowych form użytkowych. Wygląda na to, że Mercedes zamierza powiększyć gamę swoich produktów. Estetyka, luksus i dbałość o szczegóły ...

...znane właścicielom klasy S, czy E teraz zostaną przeniesione w sferę zupełnie odległą od motoryzacji. Nie chodzi tu tylko o fotele, czy kanapy, ale o całe projekty wnętrz. Jednym z ciekawszych pomysłów jest zagospodarowanie kabiny Eurocoptera.

Model EC145 został zaprezentowany w Genewie na wystawie lotniczej. Ci, którzy spodziewają się zaledwie kilku dodatków mogą się mile rozczarować. Drewniana podłoga i skórzane siedzenia robią spore wrażenie. Całość może być dowolnie modyfikowana, aby w razie potrzeby zwiększyć zdolności śmigłowca do przewozu ludzi bądź bagażu. Jak na klasę biznes przystało, między fotelami pojawił się duży płaski ekran, a diodowe podświetlenie pomoże uzyskać odpowiednią atmosferę.

Produkty Mercedesa bywały już inspiracją do tworzenia form z innych dziedzin (kilka miesięcy temu pisaliśmy m.in o łodzi inspirowanej modelem SLS AMG), jednak kolejny oddział niemieckiej firmy to całkowita nowość. Nowe centrum stylistyczne nie oferuje swojego portfolio, nastawia się jednak na współpracę z innymi branżami. Niektóre z produktów będą również oferowane jak oficjalne akcesoria marki.

Jeśli jesteście zainteresowani designem a'la Mercedes zajrzyjcie tutaj.

Źródło: foto: Mercedes-Benz, informacja: Moto Target