Mercedes SLS AMG Samochodem Roku Playboya 2010

Mercedes SLS AMG Samochodem Roku Playboya 201025.06.2010
Uskrzydlony Mercedes-Benz SLS AMG został uhonorowany głównym tytułem Samochodu Roku 2010 miesięcznika Playboy. Podczas finałowej gali w pałacyku Zamoyskich w Warszawie przewodniczący jury Włodzimierz Zientarski...

... i redaktor naczelny Playboya, Marcin Meller wręczyli wyróżnienie dla Mercedesa szefowi sprzedaży Pawłowi Miszkowskiemu, który wjechał na scenę "Gullwingiem" w towarzystwie felietonistki Playboya Anny Muchy.

"Nawiązań do legend motoryzacji jest dziś wiele. Aut takich, które same mają szansę stać się legendami - bardzo mało.

Mercedes SLS AMG Samochodem Roku Playboya 2010 1Współczesna inkarnacja Gullwinga, czyli Mercedes-Benz SLS AMG - nasz tegoroczny samochód Playboya - jest wyjątkiem. Jednocześnie retro i nowoczesny. Technologicznie zaawansowany jak niewiele innych sportowych samochodów na rynku, wywołał burzę, zanim zdecydowano o jego produkcji" - napisało w objaśnieniu werdyktu jury w składzie Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita, Andrzej Koper i Marcin Klimkowski. "Jury plebiscytu nie miało żadnych wątpliwości, nagroda dla SLS AMG była najszybciej przeznaną w historii konkursu. Bez wątpliwości" - piszą dalej jurorzy.

"Ten samochód jak żaden inny zasługuje na ten tytuł. Ma w sobie wszystko, co powinien mieć supersamochód - legendę, technologię, emocje. I jest obiektem pożądania" - powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars odbierając nagrodę i dziękując za wyróżnienie.

Do końca maja aż 37 Klientów w Polsce zdecydowało się na Mercedesa SLS AMG. W tym roku będzie można kupić jeszcze jedynie 8 egzemplarzy uskrzydlonego Mercedesa.

Źródło: Mercedes-Benz Polska