Mercedes CLS Shooting Brake wejdzie do produkcji

Mercedes CLS Shooting Brake wejdzie do produkcji09.11.2010
W 2012 roku sportowe, czterodrzwiowe coupe z zaokrągloną tylną częścią bazujące na modelu CLS zejdzie z linii produkcyjnej fabryki Mercedesa w Sindelfingen. Producent podjął decyzję o wprowadzeniu na rynek wariantu Shooting Brake po tym, ...

...jak debiutujące w 2004 roku 4-drzwiowe coupe CLS stało się prawdziwym przebojem, a 170 000 klientów na całym świecie zgotowało mu prawdziwie entuzjastyczne przyjęcie.

Mercedes CLS Shooting Brake wejdzie do produkcji 1W wersji pokazowej CLS Shooting Brake miało swoją premierę podczas wystawy Auto China w kwietniu tego roku.

Pojazd ma proporcje charakterystyczne dla coupe: długą maskę silnika, wąskie okna z szybami pozbawionymi ram i dach o dynamicznej linii opadającej w kierunku tyłu auta. Dopiero kolejne spojrzenie uświadamia, że Shooting Brake to samochód czterodrzwiowy z dużą pokrywą bagażnika.

Nowy model będzie montowany na tej samej linii produkcyjnej, co CLS i sedany klasy E. Oprócz tego w fabryce w Sindelfingen produkjue się sedany klasy C, klasę E w wariancie kombi, modele klasy S i coupe CL oraz modele marki Maybach.

Źródło: Mercedes-Benz, opracowanie: BM