V8 w Mercedesie Klasy B!

V8 w Mercedesie Klasy B!31.12.2010
Seryjny Mercedes Klasy B nie został stworzony z myślą o "zapalonych" kierowcach. Wersja B 55 to jednak coś zupełnie innego. Zespół praktykantów z niemieckiej fabryki Mercedesa Rastatt wykorzystał model B200 CDI do stworzenia ...

...prawdziwego samochodu sportowego poprzez zaadoptowanie silnika V8 o mocy 388 KM! Pomysłodawcą projektu był manager obiektu Peter Wesp, natomiast jego wykonanie spoczęło na barkach dwóch brygadzistów - Andreasa Würza i Matta Riegera - oraz dwunastu studentów kierunku mechanika produkcyjna i mechatronika motoryzacyjna.

Celem było stworzenie samochodu o wyglądzie auta seryjnego i mocy wyścigówki. W związku z tym do niepozornej Klasy B „przeszczepiono” tylną oś z Mercedesa Klasy E W210 oraz układ hamulcowy z Klasy C32 AMG. Zastosowano także specjalne, gwintowane zawieszenie firmy K&W. Sercem konstrukcji jest 5,5-litrowy silnik V8 produkujący 388 KM i 530 Nm momentu obrotowego, który katapultuje małego Mercedesa od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund. A co potrafi ten „potwór”? Zobaczcie sami:

Źródło: informacja MotoTarget