Silnik nowej generacji dla ciężarówek Mercedesa

Silnik nowej generacji dla ciężarówek Mercedesa31.03.2011
17 marca 2011 odbyła sie prezentacja silnika Mercedes-Benz najnowszej generacji przeznaczonego dla samochodów ciężarowych. Europejska wersja silnika pod nazwą "BlueEfficiency Power", budowana w fabryce Mercedesa w Mannheim, ...

...będzie zastosowana w nowej generacji pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz. Prezentując nowy silnik, Daimler AG jako pierwszy producent samochodów ciężarowych na świecie spełnia normę emisji spalin Euro VI (będzie obowiązywać od roku 2014).

Silnik nowej generacji dla ciężarówek Mercedesa 1Jednocześnie silnik ten jest najbardziej efektywny w swoim segmencie rynkowym. Dzięki uniwersalnej architekturze może być stosowany w pojazdach Daimlera na całym świecie, co pozwoli koncernowi na znaczne obniżenie kosztów produkcji dzięki korzyściom skali.

Silnik "BlueEfficiency Power" jest tylko jednym z elementów nowego pakietu, jaki znajdzie sie w nowym samochodzie ciężarowym Mercedes-Benz, który zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku.

Jak podkreślił Andreas Renschler, członek zarządu odpowiedzialny za Daimler Trucks, wcześniejsze stosowanie silników spełniających Euro 6 powinno skutkować zwolnieniem firm posiadających takie auta z opłat autostradowych - ale to jest zadanie polityków.

Źródło: Mercedes-Benz Polska