Aria na cześć Mercedesa

Aria na cześć Mercedesa19.05.2011
Koncepcyjny Mercedes Aria został stworzony przez macedońskiego projektanta o nazwisku Slavche Tanevski (co zgodnie z polską transkrypcją powinno się chyba zapisywać jako Sławcze Tanewski, jednak ponieważ pan Tanevski ...

...prezentuje swoje dzieła w Internecie pod nazwiskiem w zapisie charakterystycznym dla języka angielskiego, nie będziemy tego poprawiać.) W każdym razie pan Tanevski studiuje obecnie na monachijskim Uniwersytecie Nauk Stosowanych i nawiązał współpracę z Mercedesem. Pod okiem jego specjalistów stworzył wizję koncepcyjnej Arii, która ma uosabiać nowy styl w projektowaniu, nazwany poetycko „swan wing” czyli „skrzydło łabędzia”.

Koncepcyjna Aria to futurystyczne, luksusowe coupe z napędem elektrycznym, jakie mogłoby się pojawić na rynku w 2030 roku. Jak twierdzi projektant, tworząc ją inspirował się włosami powiewającymi na wietrze, instrumentami muzycznymi i kobiecymi kształtami., a także kształtem hełmu, butelką Coca-Coli i tradycyjną kratką atrapy chłodnicy Mercedesa. Cóż, trzeba przyznać, że wyobraźni panu Tanevskiemu nie brakuje.

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji Mercedesa Arii.


Źródło: YouTube