Koncepcyjna ciężarówka oddziału Mercedesa

Koncepcyjna ciężarówka oddziału Mercedesa06.06.2011
Jednostka Mercedes-Benz Special Trucks zajmująca się produkcją ciężkich pojazdów użytkowych Unimog, Econic i Zetros podczas uroczystości z okazji 60-lecia marki Mercedes-Benz Unimog, 3 czerwca tego roku ...

...zaprezentowała dość spektakularny koncept. Koncepcyjna ciężarówka ma imponujący, dynamiczny i wyjątkowo ekspresyjny wygląd i jak twierdzą przedstawiciele Mecedes-Benz Special Trucks, łączy przeszłość i przyszłość marki Unimog w niezwykle awangardowy sposób.

Koncepcyjna ciężarówka oddziału Mercedesa 1 Koncepcyjny pojazd bazuje na ramie konstrukcyjnej modelu Unimog U 5000, lecz wyróżnia się niezwykłymi właściwościami terenowymi. Marka Unimog słynie z wytrzymałych sprężyn w zawieszeniu – w koncepcie pomalowano je na czerwono. Natomiast maskę silnika i błotniki pokryto lakierem w odcieniu świeżej zieleni. Podobno zespół projektantów zainspirowała do tego mała żabka – drzewołaz – niezwykle jadowita, lecz bardzo kolorowa. Reflektory przypominają oświetlenie sceniczne, wysyłając mocno skupiony snop światła. Wyraziste linie nadwozia wykończono elementami wyciętymi z bloków aluminium. Uwagę zwracają także olbrzymie koła z pięcioma, aluminiowymi ramionami.

Niektóre z rozwiązań wykorzystanych w tym koncepcie zostaną zapewne użyte w nowych produktach Unimogu, ale twórcy poinformowali, że prototypu nie należy postrzegać, jako zapowiedzinowej linii produktów.

Źródło: Daimler, opracowanie: BM