Mercedes-Benz ML 2012

Mercedes-Benz ML 201209.06.2011
Mercedes przedstawił zdjęcia i szczegóły dotyczące nowej generacji klasy M, która zyska odświeżony wygląd i nowe silniki. Mercedes ML 2012 wejdzie na rynek amerykański jesienią tego roku, a zadebiutuje we wrześniu podczas ...

...salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie. Dokładna specyfikacja techniczna i cennik zostaną przedstawione w późniejszym czasie.

Mercedes-Benz ML 2012 1 Najbardziej widoczna zmiana w Mercedesie ML 2012 dotyczy jego wyglądu – ma nowy panel w dolnej części przodu nadwozia, przeprojektowany grill, reflektory i zderzaki. Nowa klasa M posiada także nowe światła do jazdy dziennej z diodami LED. W tyle zobaczymy nowe światła, spojler dachowy i zderzak z czymś na kształt dyfuzora.

We wnętrzu zrobiło się bardziej luksusowo za sprawą drewnianych okładzin i skórzanych detali. Mercedes ML 2012 ma także panoramiczny szklany dach i nowy system audio-rozrywkowy Harman Kardon Logic 7.

W ofercie silnikowej znalazło się kilka nowych diesli. Model ML250 dysponuje 4-cylindrowym dieslem o pojemności 2,1-litra, mocy 204 KM i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm. Model ML350 Bluetec napędza 3-litrowa jednostka V6 o mocy 258 KM i maksymalnym momencie obrotowym 618 Nm. Trzecią nowością jest ML350 BlueEfficiency z 3,5-litrowym silnikiem V6 z wtryskiem bezpośrednim, rozwijającym moc 306 KM i maksymalny moment obrotowy 369 Nm.

Mercedes-Benz ML 2012 2 Nowy Mercedes ML będzie dostępny z 7-biegową przekładnią automatyczną 7G-Tronic Plus, zarówno w wersji z napędem na jedną oś, jak i z napędem na wszystkie koła 4Matic. W najbliższej przyszłości Mercedes ma także wprowadzić na rynek hybrydową wersję klasy M oraz sportowy model ML63 AMG.

Mercedes oferuje także specjalny pakiet dla klasy M, przeznaczony dla klientów chcących w większym stopniu używać pojazdu do jazdy terenowej. Składa się na niego m.in. zawieszenie pneumatyczne Airmatic i specjalna przekładnia o 6 różnych trybach pracy.

Opcjonalnie można także zadbać o większe bezpieczeństwo, dokupując układ kontroli dopuszczalnej prędkości jazdy Speed Limit Assist, system utrzymywania auta na pasie ruchu Lane Keeping Assist, system monitorujący martwy punkt w lusterku bocznym Active Blind Spot Assist, system automatycznego utrzymywania odległości Distronic Plus, system wspomagający parkowanie Active Park Assist, inteligentny system oświetleniowy lub funkcję wspomagającą widzenie podczas jazdy nocą Night View Assist Plus.

Źródło: Mercedes-Benz, YouTube, opracowanie: BM