Mercedes Klasa S Grand Edition

Mercedes Klasa S Grand Edition22.07.2011
Mercedes przedstawił w tym tygodniu klasę S w wersji Grand Edition, która ma upamiętniać 60 rocznicę pojawienia się tego modelu na rynku. Model klasy S Grand Edition został stworzony przez AMG Performance Studio ...

Pojazd wyposażono w nowy pakiet aerodynamiczny oraz szereg możliwości personalizacji wnętrza kabiny (kierownica obita skórą, nakładki ze stali nierdzewnej na pedały gazu, hamulca i sprzęgła i wiele ozdobników wykonanych z okładziny drewnianej).

Mercedes Klasa S Grand Edition 1Klasa S Grand Edition posiada nowy spojler przedni ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED i umieszczonym w dolnej części otworem wentylacyjnym, nowe fartuchy boczne i fartuch tylny i przeprojektowany zderzak tylny.

Urody Mercedesowi dodają 19-calowe, pięcioramienne obręcze AMG. Pojazd wyposażono także w tarcze hamulcowe o średnicy 350 mm z 6-tłoczkowymi zaciskami z tyłu i 8-tłoczkowymi z przodu.

Grand Edition będzie dostępny w wersji S250 CDI z silnikiem o mocy 204 KM (150 kW) lub jako S350 BlueTEC z jedostką napędową o mocy 258 KM (190 kW) lub jako S350 BlueEFFICIENCY z silnikiem o mocy 306 KM 225 kW).

Źródło: ZerCustoms, opr BM