Mercedes-Benz SLK 55 AMG 2012

Mercedes-Benz SLK 55 AMG 201222.08.2011
Nowy Mercedes SLK 55 w wersji AMG pojawi się na rynku w styczniu przyszłego roku. To najmocniejszy z modeli SLK, jakie dotąd powstały. Jego nowy, 5,5-litrowy silnik V8 stworzony przez AMG łączy optymalne osiągi z niskim zużyciem paliwa.

Mercedes-Benz SLK 55 AMG 2012 1Moc jednostki napędowej to 422 KM (310 kW) a maksymalny moment obrotowy to 540 Nm. Mercedes SLK 55 AMG zużywa 8,4 litra paliwa na 100 km w nowym europejskim cyklu jezdnym (NEDC) i emituje przy tym 195 g CO2 na kilometr – o około 30% mniej niż jego poprzednik.

Wszystko to za sprawą systemu AMG Cylinder Management, który w zakresie od 800 do 3600 obr./min. wyłącza cztery z ośmiu cylindrów, by zmniejszyć zapotrzebowanie na benzynę oraz będącej elementem standardowego wyposażenia funkcji start/stop. Jednostka napędowa współpracuje z przekładnią automatyczną AMG Speedshift Plus 7G-Tronic, pracująca w trzech trybach „Controlled Efficency” (C), Sport (S) i Manual (M).

SLK 55 AMG wyrywa się z miejsca rozwijając prędkość 100 km/h w ciągu 4,6 sekundy i osiąga ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h.

Mercedes-Benz SLK 55 AMG 2012 2 Pojazd został wyposażony w sportowe zawieszenie AMG z systemem Direct Steer, oferującym zmienny, uzależniony od kąta skrętu kierownicy stopień przełożenia układu kierowniczego i zapewniający bardziej bezpośrednią rekcję układu jezdnego podczas pokonywania zakrętów. Nowy SLK 55 AMG posiada także hamulec momentu wektorowego (Torque Vectoring Brake) dbający o większą przyczepność na zakrętach, trójstopniowy system ESP oraz wyczynowy układ hamulcowy AMG.

Trzecia generacja SLK w odmianie AMG wyróżnia się na pierwszy rzut oka felgami AMG, specyficzną dla tej odmiany stylistyką nadwozia ze spojlerem AMG i dwoma podwójnymi, chromowanymi końcówkami rur wydechowym w tyle dopełniającymi klasycznych proporcji roadstera, a jednocześnie nadającymi mu nieco bardziej atletyczny wygląd.

Mercedes-Benz SLK 55 AMG 2012 3 Wyposażenia wnętrza SLK 55 AMG przypomina kabinę jego starszego brata, SLS AMG Roadstera. Znajdziemy w nim konsolę środkową z matowego aluminium, kierownicę AMG Performance ze spłaszczoną górną i dolną częścią, aluminiowymi manetkami i wykończeniami z perforowanej skóry, sportowe fotele i wykończenia ze skóry nappa.

Producent przygotował także specjalną serię o nazwie SLK 55 AMG „Edition 1” z szeroką paletą dodatkowych elementów nadwozia i wnętrza, w tym: specjalne odcienie lakieru i felgi i wykończenia z włókna węglowego i Alcantary.

Źródło: Mercedes-Benz, opracowanie: BM