Mercedes-Benz C 63 AMG Coupe Black Series

Mercedes-Benz C 63 AMG Coupe Black Series18.11.2011
Nowy Mercedes-Benz C63 AMG Coupe Black Series oddaje do dyspozycji kierowcy moc 517 KM (380 kW) i maksymalny moment obrotowy 620 Nm. To najmocniejszy przedstawiciel klasy C, jaki powstał do tej pory.

6,3-litrowa jednostka V8 współpracująca z 7-biegową przekładnią AMG Speedshift MCT potrafi przyspieszyć Mercedesa C63 AMG Coupe Black Series z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy i rozpędzić go do ograniczonej elektronicznie prędkości 300 km/h.

Mercedes-Benz C 63 AMG Coupe Black Series 1 Na tym jednak nie koniec motoryzacyjnych przyjemności – Black Series ma regulowane zawieszenie AMG typu coil over, kompozytowy układ hamulcowy AMG i wiele specjalnych opcji wyposażeniowych dostępnych w standardzie. Do tego dochodzą dwa pakiety specjalne: AMG Track, który poprawia dynamikę jazdy i AMG Aerodynamics, na który składają się nowy splitter przedni i regulowane tylne skrzydło z włókna węglowego.

Wygląd nowego Mercedesa C 63 AMG Coupe Black Series wyraźnie nawiązuje pojazdów znanych ze sportów motorowych. Przód o kształcie strzały z gwiazdą Mercedesa na kratce atrapy chłodnicy do wizualny wyraz jego dynamicznego charakteru. Wloty powietrza na przednim fartuchu zapewniają właściwy przepływ powietrza. Dwie szczeliny w aluminiowej masce silnika ułatwiają odprowadzanie gorącego powietrza z okolic jednostki napędowej. Czarny splitter przedni ulokowany w dolnej części pomaga w osiągnięciu równowagi aerodynamicznej. W tyle również mamy do czynienia z tym samym ekspresyjnym stylem. Nowy fartuch tylny zyskał czarny dyfuzor poszerzający Mercedesa optycznie, a podwójne, chromowane końcówki rur wydechowych mają graniasty przekrój. Na bocznych fartuchach AMG pojawiły się czarne wstawki.

Pojazd porusza się na oponach w rozmiarze 255/35 R 19 z przodu i 285/30 R 19 z tyłu zamontowanych na 19-calowych felgach AMG z lekkich stopów. Pokryto je lakierem w odcieniu „tytanowej szarości”. Ważą o 11 kg mniej niż ich odpowiedniki stosowane w konwencjonalnych pojazdach.

Mercedes-Benz C 63 AMG Coupe Black Series 2 Sportowe zawieszenie AMG oferuje kierowcy kilka opcji ustawień. Poszerzono także rozstaw osi – przedniej o 40 mm, a tylnej o 79 mm. System ESP ma trzy ustawienia – „ESP ON”, „ESP Sport Handling Mode” i „ESP OFF”. W układzie hamulcowym użyto większych, perforowanych tarcz (390 x 36 mm z przodu i 360 x 26 mm w tyle). Z przodu zamontowano przy nich 6-tłoczkowe, czerwone zaciski, a z tyłu również czerwone, lecz 4-tłoczkowe.

Wnętrze kabiny utrzymano w kolorze czarnym z czerwonymi akcentami w postaci pasów bezpieczeństwa, szwów na kierownicy, fotelach, panelach drzwiowych, podłokietnikach, konsoli środkowej i osłonie dźwigni zmiany biegów. Zamontowano tam sportowe fotele kubełkowe AMG, a w celu zmniejszenia masy pojazdu pozbyto się tylnej kanapy. Jednak model C 63 AMG Coupe Black Series dostępny w wersji 4-osobowej ze sportowymi fotelami AMG znanymi z C 63 AMG Coupe. Kierownica AMG Performance ma spłaszczoną górną i dolną część i aluminiowe manetki do zmiany biegów.

Źródło: Mercedes-Benz, opracowanie: BM