Ratownicy GOPR będą jeździć Mercedesami

Ratownicy GOPR będą jeździć Mercedesami21.11.2011
Przy współpracy z Mercedes-Benz Polska ratownicy GOPR będą mieli do dyspozycji 8 samochodów Mercedes-Benz GLK. Auta będą im pomagać w codziennej pracy jak i przy organizacji kampanii społecznych.

Samochody zostaną początkowo użyczone na okres roku z możliwością przedłużenia współpracy o kolejne 2 lata.

Ratownicy GOPR będą jeździć Mercedesami 1Mamy nadzieję, że samochody Mercedes-Benz przyczynią się do jeszcze lepszej pracy ratowników GOPR, którzy swoją pomocą służą nam 24 godziny na dobę przez cały rok. Mercedes-Benz GLK z pewnością zagwarantuje im bezpieczeństwo i komfort w codziennej pracy. – mówi Paweł Miszkowski, dyrektor marketingu i sprzedaż Mercedes-Benz Cars.

Mercedes-Benz jest także partnerem organizowanej przez GOPR akcji „Bądź bezpieczny”, która promuje bezpieczne zachowania oraz naukę pierwszej pomocy podczas wyjazdów turystycznych, w razie wypadu drogowego i innych codziennych sytuacjach oraz informuje jak wezwać skutecznie pomoc.

Samochody dostarczone dla GOPR to Mercedesy GLK 220 4Matic o mocy 170 KM wyposażone dodatkowo w Audio 50 APS z syst. nawigacji DVD, automatyczną klimatyzację THERMATIC oraz inteligentne reflektory bi-ksenonowe ILS. Dodatkowo w pracy GOPR-owców pomoże Pakiet Off-road oraz automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS. Ekstremalne zimowe warunki jazdy to pole do popisu dla tego kompaktowego SUV-a.

Ratownicy GOPR będą jeździć Mercedesami 2 Partnerem Mercedes-Benz jest firma Bridgestone, która zdecydowała się przekazać w ramach realizowanego przedsięwzięcia komplety opon zimowych LM-25 4x4 do wszystkich samochodów Mercedes-Benz GLK użyczonych dla GOPR-u. Dzięki zaawansowanej lamelowanej konstrukcji, opony Bridgestone Blizzak LM-25 4x4 oferują dobrze zbilansowane osiągi na suchej, mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, a tym samym zapewniają samochodom SUV nowy poziom precyzyjnej kontroli nawet w najtrudniejszych warunkach zimowych przy wysokich prędkościach.

Źródło: Mercedes-Benz Polska