Nowy Actros ponownie samochodem ciężarowym roku

Nowy Actros ponownie samochodem ciężarowym roku28.11.2011
24 listopada, podczas odbywających się w belgijskim Kortrijk międzynarodowych targów "Trailer 2011", nowemu Actrosowi przyznano prestiżowy tytuł "Truck of the year". Nagrodę tę Actros otrzymał już po raz czwarty!

Mercedes-Benz zdeklasował swoich kontrkandydatów do nagrody. Jako jedyny producent samochodów ciężarowych, wprowadził w tym roku nie tylko nowoczesny i ekologiczny silnik spełniający wyśrubowaną normę spalania Euro VI, ale także zaprojektował dla niego zupełnie nowy pojazd. Nowy Actros jest bowiem nie tylko czwartą generacją dobrze znanego i sprawdzonego już pojazdu – w przeciwieństwie do swych poprzedników został on zaprojektowany zupełnie od podstaw.

Nowy Actros ponownie samochodem ciężarowym roku 1 Jesteśmy dumni, że jury konkursu „Truck of the Year” uhonorowało nasz wysiłek tak ważnym wyróżnieniem. – powiedział Hubertus Troska, szef działu Mercedes-Benz Truck. Gianenrico Griffini, przewodniczący jury, tak skomentował zwycięstwo nowego Actrosa: W swoim flagowym pojeździe, Mercedes-Benz połączył ewolucyjne elementy z rewolucyjnymi osiągnięciami, które podnoszą poprzeczkę wydajności, bezpieczeństwa i komfortu w pojeździe ciężkim.

Nagroda „Truck of the Year” przyznawana jest od 1976 roku. Od tego czasu stała się ona jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. Jury, złożone z 24 ekspertów z 24 różnych krajów wybiera co roku samochód ciężarowy, którego premiera ma dla rynku szczególne znaczenie ze względu na innowacyjność, pomysłowość, lub inne elementy wyznaczające kierunek rozwoju ciężkiej motoryzacji. Mercedes-Benz otrzymał tę nagrodę po raz siódmy. Warto dodać, iż każdej z poprzednich generacji Actrosa również przyznano ten tytuł w roku debiutu.

Źródło: Mercedes-Benz