Nowa klasa A AMG będzie mieć 345 KM mocy?

Nowa klasa A AMG będzie mieć 345 KM mocy?08.02.2012
Mercedes A25 AMG będzie prawdopodobnie oddawać do dyspozycji kierowcy aż 345 KM mocy. Wiadomo, że niemiecki producent pracuje nad nową wersją sportowej klasy A. Mówi się, że wraz z jej debiutem pojawi się także ...

...modyfikacja w wykonaniu AMG. Plotka głosi, że Mercedes A25 AMG zostanie wyposażony w nowy, 2-litrowy silnik turbo, który AMG stworzyło wraz z brytyjskim oddziałem High Performance Engine z Northamptonshire (dawniej znanym jako Mercedes-Ilmor, potem jako Mercedes-Benz HighPerformanceEngines).

Bazę dla nowej jednostki napędowej stanowi 2-litrowy silnik montowany przez Mercedesa w wielu limuzynach marki, jednak nowe serce klasy A AMG zostało poważnie zmodyfikowane i zaopatrzone w takie technologie, jak turbosprężarka twin-scroll, czy wytrysk bezpośredni z piezo-wtryskiwaczami. Podobno hatchback Mercedesa w interpretacji AMG będzie rozwijać moc przynajmniej 345 KM, co stawiałoby go pod tym względem wyżej Audi RS3 Sportback czy BMW M135i.

Nowy silnik ma znaleźć się także w modelach CLC25 AMG i CLC25 Shooting Brake AMG. Mercedes A25 AMG zadebiutuje jesienią podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

Źródło: Motorward.com, Mercedes-Benz, opracowanie: BM