Mercedes zaprasza na ciemną stronę mocy

Mercedes zaprasza na ciemną stronę mocy15.05.2012
Mercedes-Benz AMG Black Series to edycja dla specjalnych klientów, którzy cenią sobie niemiecką solidność producenta, ale lubią też nieco mniej „grzeczną” stylistykę. Najnowsza wersja C63 AMG Coupe Black Series daje im jedno i drugie.

Silnik w tej edycji wzmocniono z seryjnych 451 KM mocy do 510 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowo zwiększono z 600 Nm do 620 Nm. Mroczny Mercedes rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy. {AKAPIT] Oprócz wzmocnionego silnika Mercedes-Benz C63 AMG Coupe Black Series ma zawieszenie typu coilover, rozstaw kół poszerzony o 4 cm z przodu i 8 cm z tyłu oraz 15,4-calowe tarcze hamulcowe z 6-tłoczkowymi zaciskami z przodu i 14,2-calowe tarcze z tyłu z 4-tłoczkowymi zaciskami.

Kabinę „odchudzono”, by zmniejszyć masę pojazdu, więc nie oferuje ona komfortu typowego dla modeli spod znaku gwiazdy. Kierownicę obciągnięto wyjątkowo lekką, ognioodporną i trwałą mikrofibrą o nazwie Dinamica. Sportowe fotele wzmocniono i uzupełniono o wsporniki boczne, by odpowiednio podtrzymywały zapewniały odpowiednie trzymanie.

Źródło: Mercedes-Benz, opracowanie: BM