AMG pracuje nad nowym, 4-litrowym silnikiem V8

AMG pracuje nad nowym, 4-litrowym silnikiem V827.12.2012
Jak donosi magazyn Autocar, AMG najprawdopodobniej pracuje nad nową, małolitrażową jednostką napędową V8. Ma ona zostać wykorzystana w modelu Mercedes-Benz C63 AMG. Podobno sportowy oddział niemieckiego producenta chce ...

...zastąpić wolnossący, 6,2-litrowy silnik V8 stosowany w najmocniejszym wariancie klasy C turbodoładowaną, 4-litrową jednostką V8.

Serwis Autocar powołuje się w tym względzie na anonimowe źródło, ale twierdzi, że nowy silnik V8 będzie bazować na tych samych komponentach, co turbodoładowana, 2-litrowa, 4-cylindrowa przeznaczona dla modeli A45 AMG i CLA45 AMG.

Mimo zmian kierowcy nie powinni się spodziewać uszczerbku w aspekcie mocy. Podobno 4-litrowy silnik turbo ma dostarczać 450 koni mechanicznych nocy, czyli minimalnie mniej niż aktualna jednostka stosowana w Mercedesie-Benz C63 AMG (przypomnijmy, że aktualnie moc modelu to 451 KM). Co więcej, nowy silnik ma być zdolny do generowania nawet 600 koni mechanicznych. Oznacza to, że mógłby zastąpić nawet 5,5-litrową jednostkę V8 stosowaną w Mercedesie-Benz SLK55 AMG.

Mercedes-Benz nie potwierdził dotychczas oficjalnie tych rewelacji, ale dyrektor generalny Ola Kallenius wyraźnie podkreślił, że jego firma ma zamiar nadal skupiać się na downsizingu oferowanej gamy silnikowej.

Źródło: Autoblog.com, opracowanie: BM