Mercedes pracuje nad rywalem BMW serii 3 GT

Mercedes pracuje nad rywalem BMW serii 3 GT10.06.2013
Serwis autoevlution.com donosi, że Mercedes-Benz przygotowuje się do wprowadzenia na rynek sportowego coupe klasy C, które mogłoby rywalizować z BMW serii 3 GT i Audi A5 Sportback ...

W tej chwili trwają prace projektowe i inżynierskie nad nową wersją klasy C. Pojazd miałby pojawić się na rynku w 2016 roku. Podobno będzie to 5-drzwiowy hatchback, który ma łączyć przestronność charakterystyczną dla samochodów typu kombi ze sportową stylistyką pojazdów typu coupe – tak przynajmniej twierdzi jeden z najbardziej znanych niemieckich, motoryzacyjnych serwisów internetowych Autobild. Rzeczywiście, w takiej odsłonie Mercedes-Bez klasy C mógłby stawić czoła BMW serii 3 GT.

Nowy, niszowy model najprawdopodobniej napędzać będą te same silniki, co standardową klasę C, włączając w to 2,2-litrowy silnik CDI, turbodoładowaną jednostkę o pojemności 1,6 litra i czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 2 litrów, a także 3-litrowy silnik V6 biturbo. Ich moc ma mieścić się w zakresie od 156 do 333 koni mechanicznych.

Mercedes-Benz klasa C Sports Coupe będzie się wyróżniać przeprojektowanym wystrojem wnętrza kabiny o zwiększonej przestrzeni nad głowami i na nogi pasażerów, panoramicznym szyberdachem oraz (zapewne) znacznie wyższą ceną w porównaniu z sedanem.

Niestety obecnie to jedyne informacje, jakie możemy przekazać naszym Czytelnikom – nie ma jeszcze nawet oficjalnej wizualizacji modelu. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podzielić się większą liczbą szczegółów.

Źródło: autoevolution.com, opracowanie: BM