MotoNews.pl

Nowy Nissan Qashqai Premier Limited Edition

25 listopada 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan Qashqai 12

Z okazji wprowadzenia na rynek crossovera nowej generacji Nissan przygotował specjalną wersję nowego modelu – Qashqai Premier Limited Edition. Jako wyjątkowy gest wobec dwóch milionów osób, które kupiły pierwszą wersję pionierskiego crossovera, specjalna edycja nowego modelu Qashqai do 31 grudnia 2013 r. będzie oferowana wyłącznie tej grupie klientów.

Ekskluzywna seria liczy tylko 2007 egzemplarzy. Jest to nawiązanie do roku premiery rynkowej modelu Qashqai pierwszej generacji, czyli pierwszego crossovera skierowanego do masowego odbiorcy. Każdy samochód z serii Premier będzie zaopatrzony w tabliczkę z indywidualnym numerem, a jego nabywca zapewni sobie miejsce w historii Nissana jako posiadacz jednego z pierwszych egzemplarzy modelu Qashqai nowej generacji.

Zupełnie nowy Nissan Qashqai został zaprezentowany światu zaledwie dwa tygodnie temu. 7 listopada w Londynie po raz pierwszy można było zobaczyć odważną stylistykę nadwozia oraz wysokiej klasy zaawansowane rozwiązania techniczne.

Bogate wyposażenie z wyjątkowymi rozwiązaniami
Limitowana edycja Premier, oparta na najlepiej wyposażonej wersji Tekna, to przykład realizowania przez firmę Nissan zasady powszechnego dostępu do technologii i odważnego wzornictwa.

Wyjątkowy pakiet wyposażenia samochodów z limitowanej edycji Premier obejmuje między innymi specjalną tapicerkę ze skóry połączonej z alcantarą, ciemną podsufitkę, specjalne dywaniki ze srebrnymi przeszyciami, chromowane listwy boczne, chromowane nakładki na przedni spojler i klapę bagażnika oraz specjalne aluminiowe nakładki na progi z emblematem Premier. Jasnopopielata tapicerka foteli mocno kontrastuje z czarną wykładziną podłogi i podsufitką. W każdym egzemplarzu umieszczono także tabliczkę z jego unikatowym numerem.

Qashqai Premier Limited Edition jest również standardowo wyposażony we wszystkie elementy stylistyczne i techniczne wersji Tekna. Atrakcyjny wygląd nadwozia podkreślają 19‑calowe obręcze kół z lekkich stopów, relingi dachowe oraz zastosowane po raz pierwszy w tym segmencie pojazdów w pełni diodowe przednie reflektory. Samochód ma elektrycznie regulowane fotele, nowy system NissanConnect i panoramiczny szklany dach.

Standardem są także liczne zaawansowane rozwiązania składające się na technologię Safety Shield: systemy hamowania awaryjnego, monitorowania zachowania kierowcy oraz rozpoznawania znaków drogowych, ostrzeżenia o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, pojeździe w martwym polu oraz poruszających się obiektach, a także adaptacyjne światła drogowe.

Qashqai Premier Limited Edition jest dostępny w następujących czterech kolorach: biały perłowy oraz metalizowane śliwkowy, czarny i czerwony. Wszystkie samochody z limitowanej edycji wyposażone są w silnik 1.6 dCi i zaawansowany napęd ALL-MODE 4×4-i.

Zdjęcia: Nissan