MotoNews.pl

Nissan Qashqai Black Edition – estetyka klasy premium

01 sierpnia 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan-Qashqai-Black-Edition 3

Nissan Qashqai Black Edition wyznacza nowy standard wyrafinowanego wzornictwa w segmencie crossoverów dzięki stylistycznym dodatkom nadającym mu estetykę klasy premium. Do wyposażenia opartego na najbogatszej wersji Tekna dodano szereg nowoczesnych elementów stylizacyjnych. Są to między innymi 19‑calowe czarne felgi ze stopów metali lekkich „Ibiscus”, charakterystyczne, czarne listwy progowe oraz srebrne nakładki stylizujące z przodu i z tyłu nadwozia. Samochód jest również wyposażony w panoramiczny dach z obsługiwaną jednym naciśnięciem przycisku roletą przeciwsłoneczną oraz podgrzewaną przednią szybę. Nissan Qashqai Black Edition to jedyna wersja , w której te elementy należą do wyposażenia standardowego.

Model jest dostępny w dwóch kolorach do wyboru: metalicznej czerni z perłowym połyskiem lub kontrastującej z nią perłowej bieli.

Nissan Qashqai Black Edition: jednostki napędowe

Oferta silnikowa obejmuje dwie oszczędne i charakteryzujące się wysoką kulturą pracy jednostki wysokoprężne: 1.5 dCi i 1.6 dCi o mocy odpowiednio 110 oraz 130 KM. Klienci mogą także wybrać rodzaj skrzyni biegów. Sześciobiegowa przekładnia manualna jest dostępna z napędem na przednie lub na wszystkie koła. Skrzynia automatyczna XTronic występuje tylko z napędem na przednią oś.

Systemy bezpieczeństwa i ułatwienia dla kierowcy

Do standardowego wyposażenia Nissana Qashqai Black Edition należy zestaw zaawansowanych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i wspomagających kierowcę. W skład Pakietu Bezpieczeństwa wchodzą następujące elementy: system rozpoznawania znaków drogowych, system awaryjnego hamowania przed przeszkodą, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, adaptacyjne światła drogowe, przednie i tylne czujniki parkowania oraz automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne. Ponadto model oferowany jest z pakietem technologii Safety Shield. Obejmuje on: ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu, ostrzeżenie o poruszających się obiektach, inteligentnego asystenta parkowania oraz ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy.

Wyposażenie dodatkowo obejmuje reflektory w technologii full LED, system I-Key z przyciskiem Start/Stop oraz najnowocześniejszy system multimedialny NissanConnect z siedmiocalowym ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości, tunerem radia cyfrowego DAB i nawigacją satelitarną. Standardem jest również pionierski system kamer 360º, ułatwiający manewrowanie przy niskich prędkościach.

Nissan Qashqai Black Edition – ograniczony zakres produkcji

Qashqai Black Edition będzie wersją ekskluzywną. Liczbę egzemplarzy przeznaczonych na rynek europejski ograniczono do zaledwie 3360 sztuk. Wprowadzenie nowej edycji specjalnej jest potwierdzeniem zamierzeń Nissana, by oferować bardziej wyrafinowane wersje swoich crossoverów. Zapowiedzią tej polityki były zaprezentowane na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie modele Qashqai Premium Concept i X-Trail Premium Concept.

Niezwykle udane połączenie jakości, stylu i innowacyjnej technologii sprawia, że obsypany nagrodami Qashqai jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie. Od rozpoczęcia produkcji w 2013 roku nowy Nissan Qashqai zjeżdża z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland (Wielka Brytania) co 62 sekundy. Daje to 58 samochodów na godzinę. We wrześniu 2015 roku Nissan wyprodukował półmilionowy egzemplarz tego modelu. Osiągnął tym samym próg najszybciej spośród samochodów kiedykolwiek produkowanych w Wielkiej Brytanii. Do dziś z linii produkcyjnej zjechało blisko 750 000 egzemplarzy Nissana Qashqai drugiej generacji.

Promocyjne ceny Nissana Qashqai Black Edition w Polsce zaczynają się od 105 450 zł (z silnikiem 1.5 dCi o mocy 110 KM). Sieć sprzedaży Nissana rozpoczęła już przyjmowanie zamówień na tę wersję.

Zdjęcia: Nissan