Prezentacja Renault Latitude

Prezentacja Renault Latitude09.06.2010
Renault prezentuje nowy, prestiżowy i rodzinny samochód, przeznaczony na rynki całego świata. Doskonale wyważone proporcje, obszerne wnętrze, dynamiczny przód oddający moc silników oraz masywny tył - Renault Latitude zwraca uwagę elegancką i rasową sylwetką.

Nowy model wzbogaca ofertę luksusowych aut Renault. Ten atrakcyjny samochód jest przeznaczony dla klientów przywiązujących wagę do wysokiej jakości wykończenia i komfortu. Pod koniec sierpnia Renault Latitude zostanie zaprezentowane na nadchodzącym salonie moskiewskim, z myślą o rynkach pozaeuropejskich, a na salonie paryskim zostanie pokazane publiczności europejskiej.

Prezentacja Renault Latitude 1 Mogące się poszczycić znacznymi wymiarami zewnętrznymi (4,89 m długości, 1,83 m szerokości i 1,49 m wysokości), Renault Latitude zwraca uwagę elegancką i rasową linią. Z przodu, adaptacyjne i kierunkowe bi-ksenonowe reflektory podkreślają wyrazisty rysunek osłony chłodnicy. Linie auta zostały wyeksponowane chromowanymi elementami, wyrażającymi dynamikę i nadającymi mu prestiżowego wyglądu. Masywna bryła tyłu pozwala oczekiwać bagażnika o pojemności na poziomie najlepszych samochodów w tym segmencie.

Renault Latitude zostało opracowane przy wykorzystaniu całego konstrukcyjnego know-how Renault na bazie nowego SM5 (wprowadzonego niedawno na rynek koreański). Dzięki temu zarówno komfort jazdy, cicha praca silnika, precyzyjnie działający układ zawieszenia i mocne jednostki napędowe stanowią przeważające argumenty w porównaniu z konkurencją. W zakresie jakości i niezawodności, Renault Latitude zostało wyposażone w komponenty przejęte od Aliansu i montowane zgodnie z jego standardami, zapewniającymi marce Renault doskonałe wyniki w tej dziedzinie.

Prezentacja Renault Latitude 2 Lista wyposażenia, która zostanie podana do wiadomości w późniejszym terminie, obejmuje innowacyjne systemy i elementy podnoszące komfort: dwufunkcyjny jonizator powietrza z podwójnym rozpylaczem zapachów, fotel kierowcy z funkcją masażu, system audio Bose Premium, karta Renault hands free i inne.

Wprowadzane stopniowo w kolejnych krajach i dostosowywane do potrzeb klientów i rynków, Renault Latitude zapewni klientom parametry użytkowe typowe dla aut z najwyższej półki. Będzie flagowym modelem w ofercie Renault przeznaczonej na światowe rynki.

Auto, które zostanie zaprezentowane na najbliższym salonie samochodowym w Moskwie, pojawi się w sprzedaży na jesieni 2010 roku, głównie w Azji, Afryce, Rosji, Turcji, Krajach Zatoki Perskiej, Australii i Meksyku. Europejska wersja Renault Latitude będzie jedną z nowości na salonie paryskim.

Zobacz więcej zdjęć Renault Latitude na naszym fotoblogu.

Źródło: Renault