Renault Wind w wersji Gordini

Renault Wind w wersji Gordini08.03.2011
Dzięki wyjątkowemu wzornictwu w typowo francuskim stylu i najwyższej klasy wyposażeniu Renault Wind Gordini z dwoma białymi pasami na nadwoziu, jest ukoronowaniem gamy coupe-roadsterów. Auto pojawi się na drogach w lecie (w zależności od kraju).

Renault Wind Gordini ma obręcze kół ze stopu metali lekkich 17" w błyszczącym czarnym kolorze, nadwozie w charakterystycznym kolorze Niebieski Malte z dwoma białymi pasami oraz elementy w kolorze białym takie jak obudowy lusterek bocznych, wloty powietrza z przodu i przetłoczenie tylnej klapy. Oryginalność tej numerowanej wersji podkreśla dach w kolorze błyszczącej czerni oraz oznakowanie z boku nadwozia ze sławną literą "G".

Renault Wind w wersji Gordini 1 Wnętrze w stylu Gordini i wyjątkowo dopracowane miejsce kierowcy
Na wzór innych modeli Gordini auto posiada skórzaną tapicerkę w czarno-niebieskim kolorze, kierownicę pokrytą skórą z dwoma białymi znacznikami punktu 0, pedały z aluminiowymi nakładkami, dźwignię zmiany biegów z niebieskim skórzanym mieszkiem oraz stalową gałkę zmiany biegów z logo Gordini. Elementy wykończeniowe: listwy progowe Gordini, dywaniki z niebieską lamówką, jak również pasy do zamykania drzwi w niebieskim i białym kolorze podkreślają sportowy charakter i świadczą o bogatym wyposażeniu. W celu podkreślenia wyjątkowości Wind Gordini, każdy samochód ma przymocowaną do tylnej półki numerowaną, metalową tabliczkę.

Bogate wyposażenie
wersja Gordini oferuje najlepsze wyposażenie przejęte z modelu Wind. Wyposażenie seryjne obejmuje automatyczną klimatyzację, radioodtwarzacz Radiosat CD 2x35W Bluetooth® Plug&Music z funkcjami rozpoznawania mowy i audiostreamingu oraz ogrzewane siedzenia, jak również ogranicznik-regulator prędkości i system korekty toru jazdy ESP.

Renault Wind Gordini będzie sprzedawane od czerwca w tych krajach, w których sprzedawany jest już coupe-roadster.

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

Źródło: Renault