Skoda na Paryskim Salonie Samochodowym

Skoda na Paryskim Salonie Samochodowym01.10.2018
Od 2 do 14 października w Paryżu trwać będzie Salon Samochodowy, podczas którego marka Skoda przedstawi nie tylko imponujące nowości, ale także zaprezentuje się jako dostawca innowacyjnych rozwiązań z zakresu digitalizacji i mobilności.

Stoisko producenta będzie przede wszystkim wyróżniać się nowymi modelami ze sportową duszą, ale i miejscem, w którym odwiedzający będą mogli zaprojektować własnego awatara i wypróbować dostosowane do jego potrzeb zdigitalizowane rozwiązania.

Paryski Salon Samochodowy stanowi jedno z najważniejszych w roku wydarzeń branży motoryzacyjnej. To właśnie podczas niego Skoda zaprezentuje nowości, które odświeżą portfolio marki. Swoją premierę będzie mieć model koncepcyjny Skoda Vision RS – wyraz wizji przyszłych samochodów kompaktowych marki, utrzymanych w duchu RS. Do sportowej gamy modeli z odświeżonym emblematem RS dołączy także pierwszy SUV – Skoda Kodiaq RS. Rodzinę SUV-ów poszerzą dwa nowe warianty Skody Karoq: SCOUT i SPORTLINE.

Skoda Karoq
Skoda Karoq Sportline

Skoda konsekwentnie realizuje Strategię 2025, której jednym z założeń jest dostarczanie najlepszych rozwiązań w zakresie mobilności. Aby udowodnić swoje kompetencje w tym obszarze, Skoda na stoisku w Paryżu udostępni miejsce, w którym każdy z odwiedzających, tworząc własne cyfrowe alter ego, będzie mógł wyposażyć je w swoje cechy i potrzeby oraz przeżyć… fikcyjny dzień. W ten sposób będzie można poznać, jakie innowacje i usługi zaprojektowane przez Skoda AUTO DigiLab mogą (lub wkrótce będą mogły) taki dzień znacząco uprzyjemnić.

Skoda Vision RS, czyli zapowiedź przyszłości

Na pytanie, jak będą wyglądać przyszłe samochody marki Skoda z emblematem RS, odpowiada koncepcyjny model Vision RS. Łączy on w sobie sportowy charakter z wykorzystaniem trwałych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Przy projektowaniu modelu, wykorzystano m.in. włókna węglowe składające się w całości z przetwarzanego poliestru czy perforowaną Alcantarę. W kabinie Vision RS znajdziemy również ręcznie wyrabiane i szlifowane specjalną metodą kryształy Lasvit. Dynamikę i wydajność zagwarantuje modelowi jego elektryczny napęd.

Pierwszy SUV w rodzinie RS

Skoda Kodiaq RS to pierwszy SUV marki z emblematem RS. To model z najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym w jej historii (240 KM), który właśnie zyskał nowy, sportowy charakter.

Kodiaq RS w standardowym wyposażeniu oferuje m.in. napęd na wszystkie koła, zawieszenie adaptacyjne (DCC) oraz progresywny układ kierowniczy. Nowy model wrażenie robi także swoim designem. Posiada charakterystyczne dla modeli RS cechy: zmodyfikowane zderzaki, agresywny pas przedni podkreślony przez dostępne w standardzie reflektory full LED oraz czarne błyszczące akcenty w takich elementach, jak relingi dachowe, listwy wokół szyb czy lusterka boczne.

Skoda Vision RS
Skoda Vision RS

Silnik benzynowy o mocy 140 kW (190 KM) w Skodzie Karoq Sportline

Sportowy design oraz kompetencje zaprezentuje także Skoda Karoq Sportline. Usportowiona wersja kompaktowego SUV-a dostępna będzie m.in. z zarezerwowanym wyłącznie dla tej wersji silnikiem benzynowym 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) z automatyczną skrzynią DSG i napędem 4x4.

Skoda Karoq Scout – dla poszukiwaczy przygód

Karoq Scout to samochód, który dostępny jest wyłącznie z napędem na wszystkie koła oraz trzema jednostkami napędowymi. Oprócz benzynowego 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) w połączeniu z siedmiobiegową automatyczną skrzynią DSG, dostępne są również dwie jednostki wysokoprężne. Silnik 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) może być połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub siedmiobiegową automatyczną DSG. Najmocniejsza jednostka to 2.0 TDI o mocy 140 kW (190 KM) wraz z siedmiobiegową przekładnią DSG.

Terenowy charakter auta podkreślają liczne akcenty. Dzięki chromowanym i srebrnym elementom nadwozia oraz antracytowym, polerowanym 18-calowym obręczom kół ze stopów lekkich „Braga” Skoda Karoq Scout już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie auta gotowego na każde wyzwanie.

Źródło: Skoda