MotoNews.pl

Skoda Vision RS – pierwsze szkice nowego modelu koncepcyjnego

08 września 2018

Skoda-Vision-RS 4

Skoda Vision RS to wyraz wizji przyszłych samochodów kompaktowych marki, utrzymanych w sportowym duchu RS. Ten dynamiczny model swoją światową premierę będzie mieć podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu. Dziś Skoda prezentuje szkice projektowe samochodu i materiał video, przedstawiający proces projektowania Vision RS.

Skoda Vision RS

Już podczas przyglądania się szkicom, można dostrzec, że Skoda Vision RS to model, w którym kluczową rolę odgrywa aerodynamika. O atrakcyjnym przednim pasie samochodu świadczą chociażby wąskie reflektory, tył natomiast zdominowany jest przez dyfuzor oraz spojler dachowy.

Skoda Vision RS wyraźnie nawiązuje do samochodów ze sportową duszą. Ma 4 356 milimetrów długości i 1 810 milimetrów szerokości. Jej wysokość wynosi zaledwie 1 431 milimetrów, a rozstaw osi 2 650 milimetrów. Ten model zdradza, jak prezentować będzie się kolejna generacja modeli RS.

Usportowione i wykonane z produktów najwyższej jakości – takie jest wnętrze Skody Vision RS. Kompaktowy, oddający dynamicznego ducha model RS zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas zbliżającego się Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego 2018. Już teraz marka udostępnia szkice i materiały wideo prezentujące proces powstawania tego innowacyjnego samochodu.

Szkło kryształowe, włókno węglowe i odwołania do sportów motorowych

Kompaktowe wnętrze Skody Vision RS to wynik inspiracji emocjonującym światem rajdów samochodowych. Sportowego ducha gwarantuje wydłużona deska rozdzielcza z akcentami wykonanymi z włókien węglowych, która nawiązuje do symetrycznych konturów osłony chłodnicy. Deskę rozdzielczą wyróżniają również animacje, które są charakterystyczne dla designu RS. Podświetla się ona, prezentując wyjątkowe efekty wizualne, które wchodzą w interakcję z ekranem dotykowym systemu Infotaintment. W kabinie Vision RS znajdziemy ręcznie wyrabiane i szlifowane specjalną metodą kryształy Lasvit.

Centralna konsola w Vision RS wraz z wbudowaną dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG również jest w całości wykonana z włókna węglowego. Ten wysokiej jakości materiał został wykorzystany też w elementach dekoracyjnych, panelach drzwiowych i siedzeniach. Uchwyt wmontowany w drzwi ma kształt pętli, stanowiąc bezpośrednie nawiązanie do charakterystycznych tras rajdowych.

Kluczowe elementy, które wyróżniają Skodę Vision RS to trwałość przy jednoczesnym użyciu materiałów, które wpisują się w trend zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Zastosowane włókna węglowe składają się w całości z przetwarzanego poliestru, a tapicerka siedzeń wykonana została z ekologicznej Alcantary.

Skoda Vision RS została zaprojektowana w inspirującym otoczeniu secesyjnego budynku na Masarykovo Nábřeží. Zapraszamy do obejrzenia materiału poniżej, który przybliży jak powstawało sportowe, przestronne wnętrze z pozornie unoszącymi się fotelami, elementami z włókna węglowego, kryształowym szkłem, efektami świetnymi, utrzymane w dynamicznej stylistyce RS.

Zdjęcia: Skoda