MotoNews.pl

Skoda Karoq Sportline – światowa premiera usportowionego SUV-a

07 sierpnia 2018

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Skoda-Karoq-Sportline-2018 3

Jeszcze bardziej dynamiczna, wyposażona w silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) – taka jest nowa, usportowiona wersja kompaktowego SUV-a – Skoda Karoq Sportline. Sportowy design nowego samochodu Skody podkreślają dostępne w standardzie 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz zapewniające komfort eleganckie, sportowe fotele. Wyposażony w innowacyjne rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa model zadebiutuje podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Cztery dostępne silniki i opcja napędu 4×4

Skodę Karoq Sportline można wybrać z jednym z czterech silników. Wśród nich dostępny będzie zarezerwowany wyłącznie dla tej wersji silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) z automatyczną skrzynią DSG i napędem 4×4. Taką samą moc wytwarza również silnik Diesla o pojemności 2 litrów, który również wystąpi wyłącznie z automatyczną skrzynią DSG oraz napędem 4×4. 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) dostępny będzie ze skrzynią manualną i napędem na przednie koła lub 4×4, natomiast ze skrzynią automatyczną DSG w ofercie znajdzie się tylko napęd 4×4. Silnik benzynowy 1.5 TSI 110 kW (150 KM) będzie występować ze skrzynią manualną oraz DSG i w wariancie 4×4 zawsze ze skrzynią DSG.

Wirtualny kokpit i najwyższy standard łączności

Nowa usportowiona wersja SUV-a wyposażona jest w najnowszej klasy rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa. Dostępny w opcjonalnym wyposażeniu Wirtualny Kokpit posiada dodatkowy, piąty tryb wyświetlania, w którym centralnie umieszczony został obrotomierz oraz informacja o aktualnej prędkości. Dostępne opcjonalnie usługi Skoda Connect dzięki internetowym systemom informacyjno – rozrywkowym, w tym modułowi LTE i Wi-Fi, pozwalają pasażerom nieustannie pozostawać w trybie online. W ramach usługi Infotainment Online, kierowca posiada dostęp do interesujących informacji i sytuacji na drodze. Skoda Karoq Sportline została wyposażona również w proaktywne funkcje z zakresu bezpieczeństwa. Jedną z nich jest dostępna opcjonalnie możliwość automatycznego wykonywania połączeń alarmowych, umożliwiająca w razie wypadku natychmiastowe wezwanie służb ratowniczych.

Dbając o komfort jazdy, Skoda Karoq Sportline umożliwia kierowcy konfigurację sposobu pracy napędu za pomocą wyboru jednego z dostępnych trybów.

Elegancja w sportowym wydaniu

Sportowy design nowej linii Skody Karoq Sportline jest widoczny już na pierwszy rzut oka zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Zderzaki o sportowej stylistyce i ekskluzywne, czarne, 18-calowe obręcze kół Mytikas, wykonane ze stopów lekkich lub dostępne jako opcja 19-calowe, antracytowe obręcze o wzorze Vega nadają autu sportowy charakter. Na przednich błotnikach widnieje emblemat Sportline, a elegancką sylwetkę nowego modelu dopełniają przyciemniane szyby, czarne relingi oraz nadwozie utrzymane w sportowej stylistyce.

Czarne, sportowe fotele wewnątrz samochodu zapewniającą dodatkowy komfort pasażerom. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną czarną skórą. Sportowe wnętrze uzupełniają: pakiet oświetlenia LED Ambiente umożliwiający nastrojowe oświetlenie wnętrza, pedały z elementami ze stali nierdzewnej, czarna podsufitka i słupki dachowe w tym samym kolorze.

Skoda Karoq Sportline to kolejna wersja kompaktowego SUV-a, która swoją premierę będzie mieć już podczas Motor Show w Paryżu. To wynik strategii producenta, który konsekwentnie rozszerza swoją gamę modelową.

Zdjęcia: Skoda