MotoNews.pl

Dobre i tanie OC/AC bez wychodzenia z domu

05 lipca 2021

sm-oc-ac-spectrum

Możliwość samoobsługowego zakupu polisy istnieje nie od dziś, jednak dopiero w czasie epidemicznych obostrzeń zdaliśmy sobie sprawę z pełni zalet takiego rozwiązania. Nowoczesna porównywarka OC/AC to szybki i wygodny sposób na ubezpieczenie dopasowane do naszych potrzeb.

Tanie OC, AC rozszerzone o assistance, NNW kierowcy i pasażera, a może ubezpieczenie szyb samochodowych? Porównywarka umożliwia sprawdzenie ceny wszystkich wariantów polisy, dzięki czemu możemy podjąć świadomą i trafną decyzję – zgodnie z naszymi oczekiwaniami co do zakresu ubezpieczenia oraz wysokości składki.

Dobra porównywarka OC/AC – czym się wyróżnia?

Towarzystwa i multiagencje ubezpieczeniowe dają nam do wyboru wiele narzędzi, dzięki którym można kupić ubezpieczenia online. Jak rozpoznać najlepszy darmowy kalkulator OC/AC? Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę, wybierając porównywarkę.

Intuicyjna obsługa

Porównywarka OC/AC to złożone narzędzie, które komunikuje się z różnymi systemami, zaczytuje informacje z baz danych i na tej podstawie prowadzi skomplikowane wyliczenia – wszystko to jednak powinno być nieodczuwalne dla użytkownika. Zaawansowane porównywarki pracują bardzo szybko, pozwalając na błyskawiczne wyliczanie składek. Atrakcyjną opcją jest możliwość dodawania i usuwania ryzyk podczas porównywania ofert – dzięki temu można sprawdzić cenę za dodatkowe ubezpieczenia (np. assistance, NNW, szyby) i nie trzeba przechodzić formularza od nowa, aby je wybrać lub odrzucić.

Pomoc na życzenie

Z założenia porównywarka OC/AC służy do samoobsługowego zakupienia polisy – czasem jednak mogą zdarzyć się różne pytania i wątpliwości dotyczące modelu auta lub interpretacji zakresu ochrony. W takiej sytuacji dobrze jest móc skorzystać z pomocy doradcy. Dobra porównywarka powinna mieć wsparcie, np. w postaci infolinii.

Precyzyjna kalkulacja

Nierzadko zdarza się, że kalkulator OC/AC szacuje atrakcyjną składkę na podstawie szczątkowych informacji, aby po pobraniu kompletu danych wskazać zupełnie inną, często znacznie wyższą kwotę. Aby uniknąć rozczarowań, warto skorzystać z porównywarki, która opiera obliczenia na wszystkich ważnych czynnikach. Dzięki temu wysokość składki na polisie będzie taka sama, jak w kalkulacji.

Szeroka oferta

Jeżeli zależy Ci na porównaniu jak największej liczby ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, najlepszym rozwiązaniem będzie kalkulator OC/AC multiagencji, która sprzedaje ubezpieczenia z różnych zakładów. Im więcej ubezpieczycieli współpracuje z daną multiagencją, tym więcej opcji sprawdzisz jednym kliknięciem – a to spora oszczędność czasu. Dużym atutem jest również możliwość dopasowania oferty do swoich potrzeb. Wiele kalkulatorów oferuje gotowe pakiety, których nie można regulować, lecz są też porównywarki pozwalające na samodzielne skrojenie polisy na miarę naszych oczekiwań (np. dobór konkretnych ryzyk lub ustalenie sumy ubezpieczenia).

SPECTRUM ubezpieczenia online – porównaj i ubezpiecz

Zastanawiasz się, gdzie warto sprawdzić ubezpieczenia OC/AC? Skorzystaj z porównywarki SPECTRUM ubezpieczenia online. Kalkulator powstał na stronie multiagencji Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, która współpracuje ze wszystkimi wiodącymi towarzystwami działającymi w Polsce. Innowacyjna porównywarka bezpośrednio łączy się z wewnętrznym systemem firmy, z jakiego korzystają Doradcy Klienta. Dzięki temu zapewnia sprawne i niezawodne działanie, całkowite bezpieczeństwo oraz możliwość uzyskania pomocy doświadczonego agenta.

W każdej chwili możesz zadzwonić na wskazany przy formularzu telefon, aby uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania. Doradca może również na Twoje życzenie przejąć i dalej poprowadzić rozpoczęty przez Ciebie formularz. Jeżeli chcesz skorzystać z tej opcji, wystarczy podać agentowi numer kalkulacji – bez trudu odnajdzie ją w swoim systemie.

Aby policzyć koszt wybranego ubezpieczenia w wielu towarzystwach (ich ilość stale się zwiększa – wciąż trwają prace polegające na implementacji kolejnych ofert), wystarczy wprowadzić dane pojazdu i właściciela w pierwszych zakładkach formularza. Następnie w czytelnej tabeli zobaczysz zakres ochrony, najważniejsze warunki i wysokość składki. Jeżeli chcesz, możesz dodać lub odjąć poszczególne ryzyka, np. NNW lub szyby, żeby sprawdzić, jak zmienia się cena polisy. Porównaj opcje, które przykuły Twoją uwagę. Kiedy zdecydujesz się na określony wariant polisy, porównywarka przekieruje Cię do transakcji i przekaże dokumenty potwierdzające zawarcie ubezpieczenia. Możesz je wydrukować lub zapisać na dowolnym nośniku.