MotoNews.pl

Jak działa kalkulator ubezpieczenia samochodu?

10 grudnia 2018

kalk-ubezb-samoch

Chcesz kupić polisę komunikacyjną, ale nie wiesz, jak to zrobić tanio, szybko i w dodatku bez wychodzenia z domu? Sprawdź, jak działa kalkulator ubezpieczenia samochodu i przekonaj się, że zakup OC i AC może być prosty, a w dodatku dokonany 100% online! Co jeszcze możesz zyskać?

W dzisiejszych czasach, w których zauważamy znaczący postęp technologiczny, wiele czynności możemy wykonać bez wychodzenia z domu. Tak się dzieje również podczas zakupu polisy OC i AC pojazdu. Dowiedz się, czym jest i jak działa kalkulator ubezpieczenia samochodu.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu – jak korzystać?

Nie musisz być specjalistą ani internetowym maniakiem, by poradzić sobie z zakupem polisy online. Wystarczy, że przygotujesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące pojazdu oraz kierowcy i poświęcisz kilka minut na uzupełnienie prostych rubryk w kalkulatorze ubezpieczenia samochodu. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku, jak skorzystać z kalkulatora OC AC na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac.

Krok pierwszy: uzupełnij dane dotyczące pojazdu

  1. Wybierz z listy markę oraz model pojazdu, rok jego produkcji oraz rodzaj paliwa. Następnie wybierz konkretny pojazd z listy, która Ci się wyświetli – wraz z liczbą drzwi, rodzajem podwozia, pojemnością i mocą auta.
  2. Zaznacz, jaki rodzaj ubezpieczenia Cię interesuje. Możesz się zdecydować na samą polisę OC lub OC + AutoCasco. Jeśli nie jesteś pewny, co wybrać, wybierz pole z napisem „nie wiem” – po pojawieniu się ofert w porównywarce, sam stwierdzisz, który rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy.
  3. Wpisz informacje dotyczące użytkowania pojazdu. Wybierz rodzaj pojazdu, jakim się poruszasz (osobowy lub ciężarowy) oraz w jaki sposób korzystasz z auta – prywatnie, służbowo, w celach przewozowych, nauka jazdy czy działalność handlowa.
  4. Podaj aktualny przebieg auta, planowany przebieg roczny oraz numer rejestracyjny auta w celu porównania większej liczy ofert – niektórzy ubezpieczyciele wymagają jego podania do wyliczenia składki.
  5. Uzupełnij informacje dotyczące parkowania oraz zabezpieczeń w aucie, a także pochodzenia, kraju rejestracji pojazdu, roku zakupu oraz daty pierwszej rejestracji z dowodu rejestracyjnego. Daj jeszcze znać, jak często poruszasz się autem oraz od kiedy nowa polisa ma być ważna.

Zaakceptuj zgody na przetwarzanie danych osobowych i przejdź do drugiego kroku.

Krok drugi: wpisz informacje o sobie/ kierowcy pojazdu

Na tym etapie potrzebne są informacje dotyczące Ciebie, tzn. głównego kierowcy lub właściciela pojazdu. Podaj swoje imię, nazwisko oraz nazwę ostatniego ubezpieczyciela, z którego oferty skorzystałeś. Być może jako stały klient otrzymasz od niego jakąś ciekawą zniżkę. Dodatkowo wpisz swój numer PESEL, ponieważ takie towarzystwa ubezpieczeniowe, jak Proama, Generali oraz Gothaer wymagają takich informacji. Potrzebna będzie również data wydania prawa jazdy, wykonywany przez Ciebie zawód, Twój stan cywilny oraz numer telefonu, by dodatkowo wesprzeć Cię w wyborze odpowiedniej polisy. Ostatni etap, to wprowadzenie adresu zamieszkania i zameldowania oraz historii ubezpieczeniowej głównego kierowcy. Teraz możesz przejść do kroku trzeciego.

Krok trzeci: sprawdź oferty przygotowane specjalnie dla Ciebie

Teraz nadszedł już czas wyboru odpowiedniego ubezpieczenia oraz zapoznania się ze spersonalizowanymi ofertami od towarzystw ubezpieczeniowych. Prawdopodobnie otrzymasz aż kilkadziesiąt propozycji po to, byś mógł wybrać właśnie tę, która będzie dla Ciebie najlepsza. Sprawdź wysokości składek, sumy ubezpieczenia oraz elementy składowe.

Możesz wybrać samo ubezpieczenie OC lub dodatkowo wybrać AC, NNW lub assistance lub wziąć cały pakiet.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora ubezpieczenia samochodu?

Kalkulator ubezpieczenia pojazdu pozwoli Ci nie tylko w szybki i prosty sposób porównać oferty ubezpieczycieli działających na polskim rynku, ale również przygotuje dla Ciebie wszelkie możliwe opcje polisy. Korzystając z porównywarki online, możesz oszczędzić czas oraz pieniądze, a także zyskasz pomoc doradcy podczas wyboru oferty.

Jeśli chcesz ubezpieczyć swoje auto, skorzystaj z kalkulatora polisy OC AC, by otrzymać najlepsze oferty na rynku!