MotoNews.pl

Leasing samochodowy – 5 powodów, dla których warto się na niego zdecydować

10 czerwca 2019

Kategoria | Finanse  Leasing
leasing-samochodowy

Usługi związane z leasingiem aut stają się coraz bardziej popularne pośród Polaków. Według statystyk Związku Polskiego Leasingu w 2018 roku wzrost polskiej branży wynosił aż 21,8% w stosunku do roku poprzedniego. Co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z leasingu samochodów? Poznaj kilka powodów, które pomogą ci to zrozumieć.

Powód 1. Wygoda użytkowania pożyczonych aut

Decydując się na leasing auta na potrzeby swojej firmy, możesz usprawnić pracę swoich podwładnych. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na samochody najnowszej generacji, które w wielu przypadkach mogą stanowić spore ułatwienie podczas długich podróży służbowych. Leasing samochodowy pozwala Ci na skorzystanie z oferty zawierającej nowoczesne auta, bez potrzeby naruszania struktur finansowych przedsiębiorstwa.

Powód 2. Zwiększenie płynności finansowej

Auto na leasing staje się częścią majątku firmy, co pozwala na generowanie przychodu i tym samym poprawia się jej płynność finansowa. Warto wspomnieć, że korzystanie z tej usługi nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową twojej organizacji. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że gdy znajdziesz się w potrzebie, leasingowane auto/-a staną się przeszkodą w staraniu się o kredyt w banku.

Powód 3. Coraz korzystniejsze oferty

Według badań Związku Polskiego Leasingu, branża usług leasingowych stale się rozwija, co dla konsumentów oznacza dostęp do coraz bardziej atrakcyjnych ofert. Rynek leasingowy jest dziś dojrzały i stabilny, co wpływa na bezpieczeństwo inwestycji w postaci leasingu samochodów do 3,5 t czy ciężarowych. Co więcej, coraz więcej firm oferuje naprawdę korzystny okres finansowania środków stałych. Tak w Santander Consumer Multirent możesz rozłożyć spłaty auta nawet na 60 miesięcy.

Powód 4. Zminimalizowanie formalności

Chcąc wziąć kredyt samochodowy, trzeba liczyć się z przechodzeniem przez długie i żmudne procedury. W porównaniu do banków, firmy czy spółki leasingowe są znacznie łagodniejsze podczas oceniania, a procesy uproszczone. W praktyce oznacza to większą szansę na otrzymanie samochodu na leasing. Ponadto, w zależności od leasingodawcy, może nie być potrzebne zadeklarowanie żadnego zabezpieczenia.

Powód 5. Możliwość skorzystania z dofinansowania

Małe przedsiębiorstwa w wybranych instytucjach mogą liczyć na szczególne korzystne oferty leasingu. Wspomniany już wyżej Santander Consumer Multirent współpracuje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, który oferuje obniżoną sumę opłat w porównaniu ze standardową ofertą leasingu na samochód. Co więcej, opłata wstępna w tej instytucji finansowej może zaczynać się od 0% a decyzja leasingowa może zostać podjęta w przeciągu nawet 1 godziny.

Opisane powyżej powody to początek długiej listy argumentów przemawiających za skorzystaniem z usługi leasingu. Raz jeszcze zastanów się nad potrzebami swojej firmy i nie zwlekaj z decyzją.