REKLAMA

VW Eos zwyciężył w konkursie kabrioletów

VW Eos zwyciężył w konkursie kabrioletów15.11.2006
W klasie kabrioletów jury czasopisma "Bild am Sonntag" złożone z ekspertów i prominentów wybrało większością głosów "przemyślanego" Volkswagena. W sumie kabriolet-coupe spod znaku VW pokonał w walce o to renomowane trofeum 11 konkurentów ...

Eos zdobył "Złotą Kierownicę 2006". W klasie kabrioletów jury czasopisma "Bild am Sonntag" złożone z ekspertów i prominentów wybrało większością głosów "przemyślanego" Volkswagena. W sumie kabriolet-coupe spod znaku VW pokonał w walce o to renomowane trofeum 11 konkurentów.

VW Eos zwyciężył w konkursie kabrioletów 1 Eos wyróżnił się nie tylko w tym konkursie: jest najchętniej kupowanym kabrioletem w Niemczech i najpopularniejszym otwartym Volkswagenem wszechczasów, biorąc pod uwagę czas od wprowadzenia na rynek.

Kabriolety Volkswagena mają długą tradycję. Ponad milion Garbusów , Karmannów Ghia, Golfów i New Beetli z otwieranym dachem zostało sprzedanych w ciągu ostatnich sześciu dziesięcioleci. Jednak żaden z tych samochodów po pierwszych pięciu miesiącach od momentu wprowadzenia na rynek nie odniósł takiego sukcesu jak Eos. Na przykładzie Niemiec: od maja co miesiąc do klientów trafiało od 1 315 do 1 629 Eosów, w sumie do końca września sprzedano ponad 7 000 samochodów.

Kabriolet – bestseller, Golf Cabrio, którego w sumie wyprodukowano 684 225, po pięciu miesiącach znalazł 3 400 nabywców. Eos pokonał nawet New Beetla Cabrio, który doskonale wystartował i po pięciu miesiącach trafił do 4 600 klientów.

Wśród kabrioletów oferowanych na niemieckim rynku Eos od miesięcy zajmuje pozycję lidera: 8 318 klientów zdecydowało się w pierwszych sześciu miesiącach od wprowadzenia na rynek na jego zakup. Żaden kabriolet nie sprzedawał się w tym czasie tak dobrze.

Źródło: Volkswagen
REKLAMA