Volkswagen Multivan 6.1 w wersji PanAmericana

Volkswagen Multivan 6.1 w wersji PanAmericana20.11.2020
Mija właśnie 21 lat, odkąd dwie załogi Volkswagena, jadąc dwoma Multivanami, w rekordowym czasie pokonały długą trasę z Alaski aż do Ziemi Ognistej – słynną PanAmericanę.

W najnowszej generacji nazwanej podobnie wersji Volkswagena Multivan, po przygodę wyruszyć może nawet siedmioro globtroterów.

PanAmericana – wersja Multivana, która już w przypadku wcześniejszych wariantów odnosiła spore sukcesy – różni się od wersji bazowej tego modelu przede wszystkim bardziej „terenowym” wyglądem. Grill osłony chłodnicy utrzymany jest w czerni. Wyglądające bardziej masywnie zderzaki – w przodzie i w tyle – oraz szerokie listwy boczne na których umieszczono charakterystyczny napis PanAmericana, wykonane są z solidnego tworzywa w szarym kolorze "Nucleus Grey".

Volkswagen
Volkswagen Multivan 6.1 PanAmericana

Stylowe osłony podwozia w przodzie i w tyle oraz listwy chroniące dolne fragmenty progów, są z kolei utrzymane w kolorze srebrnym. Standardowo, Multivan PanAmericana wyposażany jest w 17-calowe felgi "Devenport" ze stopów metali lekkich, opcjonalnie dobrać można koła 18-calowe z obręczami "Palmerston" lub "Valdivia". Wszystkie nadają się do jazdy w nierównym terenie.

Volkswagen
Volkswagen Multivan 6.1 PanAmericana

Oprócz tych funkcjonalnych udogodnień, Multivan PanAmericana poszczycić się może wysokiej klasy, eleganckim wyposażeniem. Stylowy wygląd zewnętrzny pojazdu zapewniają m.in. przyciemnianie szyby przedziału pasażerskiego, przyciemniane światła tylne wykonane w technice LED oraz logo PanAmericana na słupkach B przednich drzwi.

Volkswagen
Volkswagen Multivan 6.1 PanAmericana

Wnętrze Multivana PanAmericana wyposażone jest w dwukolorowe fotele skórzane, czarną deskę rozdzielczą i czarną wykładzinę (wersja Marrakesh – Czarny Titanium) lub czarne fotele z obiciami z mikrofibry, czarną deskę rozdzielczą i czarną wykładzinę (wersja Palladium – Czarny Titanium). Opcjonalnie, do kabiny pasażerskiej zamówić można wytrzymałą wykładzinę podłogową z aluminium lub z imitacji drewna.

Volkswagen
Volkswagen Multivan 6.1 PanAmericana

PanAmericana jest dostępna we wszystkich wariantach silnikowych oferowanych dla Multivana, począwszy od wersji 110 KM TDI z napędem na przednie koła i manualną, 5-biegową skrzynią biegów, po 150 KM TDI z napędem na wszystkie koła 4MOTION i z automatyczną skrzynią DSG.

Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze