Volkswagen Phaeton także jako coupe-cabrio!

Volkswagen Phaeton także jako coupe-cabrio!20.07.2007
Reprezentacyjna limuzyna Volkswagena sprzedawana pod nazwą Phaeton przy okazji ostatniego salonu w Genewie przeszła pierwszy i zarazem ostatni lifting przed zmianą modelu. W Wolfsburgu już podjęto decyzje o przygotowaniu następcy Phaetona...

...nazywanego przez złośliwych jedną z fanaberii Ferdinanda Piecha. Jednak tym razem oprócz klasycznej limuzyny pojawić się ma także czteromiejscowe, luksusowe cabrio z elektrycznie składanym dachem typu hardtop. Głównym konkurentem tego auta ma być nowa generacja Mercedesa SL zapowiadana na 2011 rok.

Nie podjęto jeszcze decyzji, czy nowy Phaeton powstanie na zmodyfikowanej platformie podłogowej Porsche Panamera, czy też otrzyma nową płytę podłogową następcy Audi A6 i A8. Pierwsza generacja Phaetona nie okazała się sukcesem rynkowym, choć przy każdej okazji chwali się jej niezawodność i doskonałą jakość wykonania. Volkswagen poszerzając gamę następnej generacji o model ze składanym dachem chce w końcu zyskać uznanie wśród klientów z USA, którzy jak dotąd dość sceptycznie podchodzą do Phaetona. I nie ma się co dziwić! Od lat specjaliści od marketingu kreowali za oceanem wizerunek Volkswagena, jako taniego środka transportu (Beetle, Transporter Mk1), auta dla studenta (Rabbit, czyli Golf), czy też praktyczne auto dla rodziny (Jetta, Passat).

Na pierwszych szpiegowskich zdjęciach prototypu nowego Phaetona CC widać wersję "mule" wykorzystującą skróconą i poszerzoną karoserię Audi A8.

Źródło: WCF, informacja Moto Target