Volkswagen w rajdzie Dakar 2004

Volkswagen w rajdzie Dakar 200410.12.2003
Volkswagen podejmuje wyzwanie "Dakar". W tym najtrudniejszym na świecie wyścigu o długości 11 000 kilometrów z Paryża do Dakaru po raz pierwszy wezmą udział dwa Race-Touaregi z napędem na cztery koła ...

Debiut dwóch Race – Touaregów

Volkswagen podejmuje wyzwanie "Dakar". W tym najtrudniejszym na świecie wyścigu o długości 11 000 kilometrów z Paryża do Dakaru po raz pierwszy wezmą udział dwa Race-Touaregi z napędem na cztery koła.

Race-Touareg narodził się w Wolfsburgu {

Volkswagen w rajdzie Dakar 2004 1 Volkswagen zbudował Race-Touarega w rekordowym czasie niepełnych siedmiu miesięcy. Samochód, który będzie musiał pokonać pustynię wyposażony został w napęd na cztery koła, pięciocylindrowy silnik TDI o mocy ponad 170 kW, zoptymalizowaną wytrzymałościowo karoserię z włókna węglowego ściśle związaną z przestrzenną ramową konstrukcją z rur stalowych.

Doskonali kierowcy

Volkswagen zaufał dwóm zwycięzcom rajdu Dakar. Za kierownicą Race-Touaregów zasiądą: Jutta Kleinschmidt (Dakar 2001) i Bruno Saby (Dakar 1993). Ich wspólny bilans zwycięstw to siedem wygranych wyścigów – maratonów i wiele innych sukcesów. Fabrizia Pons jest pilotem Jutty Kleinschmidt, Matthew Stevenson pilotuje Bruno Saby.

Dakar 2004 będzie dla Race-Touarega przygotowaniem do sezonu 2005

11 000 kilometrów ciągłego stresu. Dyrektor działu Volkswagen Motorsport – Kris Nissen wyznaczył swojemu zespołowi ambitny cel. Obydwa Race-Touaregi, które są całkowicie nowymi pojazdami, powinny 18 stycznia 2004 przejechać w Senegalu linię mety. Załoga Volkswagena będzie zbierała doświadczenia by perfekcyjnie przygotować się do startu w rajdzie Dakar 2005.